Ak máte ťažkosti s touto webovou stránkou, zavolajte nám na +421 233 418 321 alebo použite FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

FAQ

Pred cestou:

   

Všetky spoje, ktoré je možné si rezervovať, nájdete v našom formulári vyhľadávania vo Fernbus aplikácii a na www.flixbus.sk. Aktuálnu sieť trás nájdete na našej webovej stránke v časti autobusové spoje.

Cestujete v skupine a máte špeciálne želania? Na www.mieten.flixbus.de si môžete rezervovať individuálny autobus so šoférom. Tu vám bude cesta ušitá na mieru: vyzdvihnutie spred domu, priama preprava presne, kam chcete, cesty na miesto. S FlixBus prenájmom sa dostanete všade. Zadajte jednoducho údaje o ceste, vypočíta sa vám cena, urobte bezplatnú rezerváciu a tešte sa na jazdu!

   

Naše spoje je možné rezervovať približne 3 mesiace až 6 mesiacov pred dátumom odjazdu cez našu aplikáciu alebo na našej internetovej stránke. Každý deň usilovne pracujeme na rozšírení našej siete spojov a na ďalšom vylepšení našich jestvujúcich liniek. Pritom máme na srdci osobitne tri veci: dochvíľnosť, atraktívne časy odjazdov a optimálne spoje na prestup. 

Ak chcete dostávať aktuálne informácie o nových spojoch, prihláste sa na odber nášho newsletter-u alebo sa staňte naším fanúšikom na Facebooku.

   

Najjednoduchšie bude, keď vás naša aplikácia navedie priamo na vašu zastávku. Vyberte si zastávku, kliknite na šípku hore vpravo, a hneď sa začne navigácia. Zoznam miest odjazdu nájdete v našej aplikácii v záložke „zastávky“ a v našom prehľade zastávok. Kliknutím na príslušné mesto sa dozviete adresu zastávky/zastávok a zobrazí sa aj mapa. Na potvrdení rezervácie sú tiež zobrazené mapy príslušných zastávok.

Zastávky sú na mieste zvyčajne ako také označené.

   

Najpohodlnejšie bude, keď si cestu rezervujete priamo na svojom telefóne cez našu aplikáciu. Lístok sa potom uloží v záložke „moje lístky“ a pri nastupovaní stačí, keď ho ukážete na telefóne. Navyše máte istotu, že rovnako ako pri rezervácii cez našu internetovú stránku, dostanete vždy najvýhodnejšiu cenu. V aplikácii sú okrem toho stále znova exkluzívne špeciálne akcie. Potvrdenie rezervácie dostanete potom jednoducho emailom (pozrite si tiež priečinok nevyžiadanej pošty).

Okrem toho si cestu môžete rezervovať v jednom z našich predajných miest/v cestovnej kancelárii/agentúre alebo priamo u šoféra v autobuse. Upozorňujeme, že v autobuse zaplatíte normálnu cenu (pre dospelých a deti) a lístok si je možné kúpiť, len ak sú voľné miesta. Zvýhodnené a akčné ceny, ako aj skupinové zľavy v autobuse, žiaľ, nie sú dostupné. Doklad o zaplatení za hotovostnú platbu v autobuse slúži zároveň ako lístok/potvrdenie rezervácie.

   

Spôsob platby závisí od toho, kde sa nachádzate:

 • Online rezervácia: kreditná karta (Visa/Mastercard/Amex), Paypal alebo Carte Bleue.
 • U šoféra autobusu: dostanete potvrdenie o rezervácii miesta v autobuse. Pokladničný doklad slúži zároveň ako lístok/potvrdenie rezervácie. Pozor: pri kúpe lístkov priamo od šoféra autobusu platíte vždy normálnu cenu. Výhodné/zľavnené lístky sú k dispozícii len pri nákupe lístkov online alebo na našom predajnom mieste/v cestovnej agentúre. Zatiaľ nie je možné platiť kartou v autobuse. Upozorňujeme, že vo Švédsku akceptujeme len platby kartou (MasterCard, Visa, American Express, Maestro, Visa Electron, V Pay, JCB, Diners Club, China Union Pay). Prípadne môžete lístok zaplatiť u šoféra prostredníctvom mobilného platobného systému založeného na NFC (napr. Swish, Mobile Pay, Apple Pay, Android Pay).
 • Predajné miesta/cestovné agentúry: všetky naše agentúry ponúkajú rôzne spôsoby platby, v každom prípade je vždy možná platba v hotovosti.

Upozorňujeme, že niektoré možnosti platby sú spojené s poplatkami za platbu, ktoré vyberajú tretie strany. Vždy je však dispozícii aj jedna možnosť platby bez poplatku za platbu. Poplatky sa zobrazia počas procesu rezervácie. Všetky poplatky nájdete tu.

   

Poukážku (napr. darčekovú poukážku, poukážku pri storne) si môžete uplatniť jednoducho pri rezervácii online cez aplikáciu a na webovej stránke alebo v našich predajných miestach/cestovných kanceláriách/agentúrach. Po vybratí cesty máte v nákupnom košíku možnosť zadať kód poukážky. Upozorňujeme, že pri jednej rezervácii môžete zadať len jednu poukážku. Vyplatenie zostatku poukážky v hotovosti nie je možné.

Poukážky, ktorých platnosť nie je možné predĺžiť, sú darčekové poukážky kúpené v našom obchode. Kódy poukážok, ktoré boli vystavené v rámci zmeny alebo storna rezervácie, majú platnosť 1 rok.

   

Ak máte problémy s rezerváciou online, pravdepodobne ich spôsobuje váš internetový prehliadač. Na vyriešenie problému máte tieto možnosti:

 • Použite iný prehliadač.
 • Vyprázdnite vyrovnávaciu pamäť (cache) a vymažte súbory cookies, potom reštartujte prehliadač a skúste znovu pokračovať.
 • Aktualizujte si prehliadač. Používame veľmi vysoký bezpečnostný štandard a naše stránky sú optimalizované na nové verzie prehliadačov. Najnovšie verzie každého prehliadača nájdete pomocou týchto odkazov: Firefox / Internet Explorer / Google Chrome

Ešte ste nedostali email s potvrdením? Skontrolujte, či email s potvrdením nie je v priečinku nevyžiadanej pošty.

Ak sa vám problém stále nepodarilo vyriešiť, zavolajte na číslo +421 233 418 321*. Radi vám pomôžeme.

   

Zoznam všetkých predajcov a predajných miest nájdete v prehľade cestovných agentúr/predajných miest. Jednoducho zadajte poštové smerovacie číslo a vyhľadajte predajcov v okolí.

   

Áno, rezerváciu môžete zmeniť v časti „zmena/storno rezervácie“ na webovej stránke alebo v predajných miestach/cestovných agentúrach do 15 minút pred odjazdom:

Zmena telefónneho čísla: bezplatne. Pošleme vám nové potvrdenie rezervácie s novým číslom rezervácie.

Zmena mena cestujúceho: bezplatne, s touto výnimkou: ak je cesta v čase storna drahšia ako cena cesty pri pôvodnej rezervácii, doplatíte rozdiel. Pošleme vám nové potvrdenie rezervácie s novým číslom rezervácie.

Storno a nová rezervácia: ak chcete zmeniť rezerváciu, vykonajte tieto kroky:

 • Overte si dostupnosť novej želanej cesty.
 • Stornujte predchádzajúcu rezerváciu a pošleme vám poukážku, ktorú môžete použiť pri novej rezervácii.
 • Rezervujte si novú cestu a použite poukážku, ktorú ste dostali. Pošleme vám nové potvrdenie rezervácie s novým číslom rezervácie. Ak je cena novej rezervácie vyššia ako hodnota poukážky, musíte zaplatiť rozdiel.

Upozorňujeme, že za proces stornovania sa platí poplatok za jedného cestujúceho a jednu cestu v podobe stornovacieho poplatku.
Poplatok bude zobrazený počas procesu stornovania.

Čo sa stane, ak sa pri rezervácii pomýlim?
Ak zbadáte, že sa sa pri rezervácii pomýlili, môžete svoj lístok do 60 minút po rezervácii zmeniť alebo stornovať bez stornovacích poplatkov. Z tejto úpravy sú vylúčené cesty, pre ktoré už bola rezervácia zmenená.

   

Vždy si môžete cez našu webovú stránku stiahnuť alebo získať nové potvrdenie rezervácie. Ak si nepamätáte číslo svojej rezervácie, kliknite na „Zabudli ste číslo svojej rezervácie?“. Zadajte e-mailovú adresu, ktorú ste použili pre pôvodnú rezerváciu, a dostanete nové potvrdenie rezervácie e-mailom. Skontrolujte, či sa e-mailové potvrdenie nedostalo do priečinku nevyžiadanej pošty.

   

Áno, meno cestujúceho môžete zmeniť bezplatne do 15 minút pred odchodom na stránke v časti „Zmena/storno rezervácie“ alebo v predajných miestach/cestovných agentúrach. Ak je cesta v čase storna drahšia ako cena cesty pri pôvodnej rezervácii, doplatíte rozdiel. Pošleme vám nové potvrdenie rezervácie s novým číslom rezervácie.

   
Môžem rezervovať lístok pre inú osobu?

Áno, to nie je žiadny problém.  Upozorňujeme však, že potvrdenie rezervácie, resp. lístky sa vždy posielajú na emailovú adresu,ktorú zadávate pri rezervácii. Dbajte na to, aby osoba, pre ktorú rezervujete, dostala od vás lístok.

Dôležité informácie o ceste sa zasielajú na zadané číslo mobilného telefónu. Na tento účel zadajte pri rezervácii číslo mobilného telefónu cestujúceho. bei der Buchung ein.

Okrem toho je dôležité, aby ste zadali správne meno cestujúceho.

   

Deti cestujú za zvýhodnené ceny. Tieto ceny sa vzťahujú na deti a neplnoleté osoby do 15 rokov. Ak je k dispozícii zľava, ktorá je vyššia ako zľava pre deti, dieťa automaticky dostane nižšiu cenu.

Deti a maloleté osoby, ktoré ešte nedosiahli 10 rokov, budú môcť na všetkých domácich a medzinárodných linkách cestovať len v sprievode dospelej osoby.

Malé deti od 0 do 3 rokov a nižšie ako 150 cm môžu cestovať len v detských sedačkách. Počas cesty treba detské sedačky uchytiť s bezpečnostnými pásmi v autobuse. Musí byť možné pripevniť detské sedačky dvojbodovými bezpečnostnými pásmi; detské sedačky musí zabezpečiť osoba, ktorá sprevádza malé dieťa.

Deti a maloleté osoby od 10 do 14 rokov môžu našimi autobusmi cestovať bez sprievodu, len ak nám zákonný zástupca poskytne písomné potvrdenie, že maloletá osoba je schopná a je v stave cestovať sama a bez dohľadu. FlixMobility, FlixCompanies a naše partnerské spoločnosti nepreberajú zodpovednosť za maloletú osobu. Deti cestujúce samé sa nemôžu prepravovať cez štátne hranice a ani nočnými autobusmi. Deti cestujúce samé navyše nemôžu cestovať na spojoch s prestupmi.

Mladistvé osoby vo veku najmenej 15 rokov môžu s nami cestovať samé. V prípade medzinárodných spojov musí rodič alebo opatrovník zabezpečiť, aby mali mladistvé osoby so sebou všetky doklady a preukazy totožnosti potrebné na prechod cez hranice.

Na akýchkoľvek spojoch vo Francúzsku alebo na medzinárodných spojoch z Francúzska musia maloleté osoby do veku 16 rokov cestovať v sprievode rodiča alebo opatrovníka. Ak mladé dospelé osoby vo veku 16 alebo 17 rokov cestujú na medzinárodných spojoch z Francúzska, ich rodičia alebo opatrovníci musia zabezpečiť, aby mali so sebou všetky dokumenty a doklady totožnosti požadované na prechod cez hranice (občiansky preukaz/pas a víza, ak sú potrebné).

Na spojoch v Dánsku môžu maloleté osoby mladšie ako 16 rokov cestovať samé, a to aj na spojoch s prestupmi, ak rodič alebo zákonný zástupca písomne potvrdil, že príslušná maloletá osoba je schopná a v stave cestovať bez sprievodu a dohľadu. FlixBus nepreberá povinnosť dohľadu nad neplnoletými osobami.

   

Informácie o možnostiach dopravy pre cestujúcich s postihnutím a obmedzenou mobilitou nájdete tu. Na overenie, či vám vieme zabezpečiť prepravu, žiadame všetkých cestujúcich, ktorí musia cestovať v invalidnom vozíku, aby sa skontaktovali s naším zákazníckym servisom prostredníctvom nášho formulára „Žiadosť o cestovanie v invalidnom vozíku“ najneskôr 7 dní pred rezerváciou. Doba na oznámenie sa skracuje na 36 hodín pred odjazdom pre osoby, ktoré môžu napriek svojmu postihnutiu alebo obmedzenej mobilite sedieť na bežnom sedadle pre cestujúcich. Použite tento kontaktný formulár (ako predmet vyberte Cestujúci so zdravotným postihnutím/sprievodné psy).

Môžem napriek svojej obmedzenej pohyblivosti kedykoľvek využívať celú sieť spojov?

Vo všeobecnosti prepravujeme všetky osoby – nezávisle od zdravotného postihnutia alebo obmedzenej pohyblivosti. V súčasnosti však zatiaľ nie sú splnené všetky potrebné predpoklady, aby sme mohli kedykoľvek a na všetkých ponúkaných spojoch prepravovať všetkých cestujúcich Súvisí to na jednej strane s konštrukčnými danosťami našich autobusov, ktoré používame, a na druhej strane nie je na všetkých zastávkach zabezpečená bezbariérová infraštruktúra. FlixBus má v súčasnosti len málo bezbariérových autobusov, ktoré možno flexibilne používať na viacerých spojoch. Zastávky sú však v zodpovednosti príslušného prevádzkovateľa.
Ak máte obmedzenú pohyblivosť a viete samostatne alebo s pomocou sprievodnej osoby nastúpiť do autobusu a vystúpiť z neho, môžeme vás už teraz prepravovať na všetkých spojoch. 
Ak máte invalidný vozík, ale môžete vstať a samostatne nastúpiť do autobusu, môžeme vás takisto prepravovať na všetkých spojoch.
Ak však invalidný vozík potrebujete aj v autobuse, môžeme vás v súčasnosti z dôvodu opísaných okolností prepravovať len na určitých trasách po dôkladnom predchádzajúcom overení.
Skontaktujte sa s naším zákazníckym servisom najneskôr 7 dní pred odjazdom prostredníctvom nášho formulára „Žiadosť o cestovanie v invalidnom vozíku“ na overenie, že vieme vyhovieť vašim potrebám.   

Ako a kedy si môžem rezervovať cestu? 

Ak ste odkázaný na invalidný vozík, skontaktujte sa s naším zákazníckym servisom najneskôr 7 dní pred svojou cestou, aby sme mohli overiť našu schopnosť zabezpečiť vám dopravu. Použite tento formulár „Žiadosť o cestovanie v invalidnom vozíku“.  Ak sú splnené všetky potrebné požiadavky, náš zákaznícky servis vás bude e-mailom informovať, a potom si môžete online rezervovať lístok.
Ak si môžete napriek svojmu obmedzeniu sadnúť na bežné sedadlo pre cestujúcich v autobuse, zarezervujte si lístok samostatne a bez predchádzajúceho ohlásenia. Oznámiť nám musíte 36 hodín pre odjazdom len pomôcky, invalidné vozíky alebo ortopedické pomôcky v batožinovom priestore, sprievodné osoby a slepecké psy.

Aké náklady vzniknú pre moju sprievodnú osobu alebo sprievodného psa?

Po predložení dôkazu o potrebe stáleho sprievodu budú sprievodná osoba a aj sprievodný pes prepravení bezplatne. Pre sprievodného psa bude zarezervované aj samostatné miesto.
Pri začiatku jazdy preukážete bezplatnú cestu sprievodnej osoby predložením dôkazu o potrebe stáleho sprievodu. Na tento účel predložíte pri začiatku cesty príslušný dokument, v ktorom je uvedená potreba stáleho sprievodu, napríklad 

 • platná karta spoločníka verejnej dopravy v Holandsku (OV-Begeleiderskaart)
 • v Nemecku preukaz ZŤP alebo osvedčenie odborného lekára;
 • vo Francúzsku Carte D'Invalidité (Besoin d´Accompagnement); 
 • v Taliansku: osvedčenia vystavené miestnym orgánom pre zdravotnú starostlivosť (ASL) alebo Štátnym ústavom pre sociálnu starostlivosť (INPS).
 • v Českej republike platný preukaz ZTP/P vydaný v Českej republike

Pre sprievodného psa platí to isté. Okrem toho potrebujete dôkaz, že pes absolvoval uznávaný výcvik pre sprievodného alebo slepeckého psa.

Aké požiadavky musí spĺňať môj invalidný vozík, aby som si ho mohol zobrať do vnútra autobusu?

V priestore pre cestujúcich sa môžu prepravovať len invalidné vozíky prípustné podľa normy DIN EN 12183 alebo DIN EN 12184 ako sedadlo pre cestujúceho a ktoré majú systém aretácie podľa normy DIN 75078-2. Okrem toho platia tieto maximálne rozmery: max. šírka 70 cm x dĺžka 120 cm / 300 kg celková hmotnosť.
Ak sa pri registrácii v autobuse zistí, že váš invalidný vozík napriek písomnému uisteniu nespĺňa tieto predpoklady, nemôžete si ho zobrať a nárok na prepravu zaniká bez nároku na náhradu.

Sú obsluhované zastávky bezbariérové? 

Podobne ako úprava našich autobusov aj bezbariérová úprava zastávok trvá určitý čas, takže ani tu nie je možné ponúknuť celoplošnú sieť. Pretože však zastávky neprevádzkujeme my, nemáme v súčasnosti ešte dostatočné údaje o infraštruktúre. Preto vám odporúčame, aby ste sa na aktuálny stav zastávky pred cestou informovali u miestneho prevádzkovateľa zastávky.

Ako a kde dostanem pomoc?

Na to, aby bola vaša cesta čo najpríjemnejšia, vám odporúčame, aby ste cestovali so sprievodom, ktorým vám v prípade potreby poskytne potrebnú podporu. Skontaktujte sa s nami včas, aby sme si s vami mohli prejsť detaily cesty.  Na tento účel nám povedzte svoje potreby (pomoc pri nastupovaní a vystupovaní, informácie o obmedzenej mobilite atď.) najneskôr 36 hodín pred plánovaným odjazdom prostredníctvom nášho kontaktného formulára (v predmete vyberte Cestujúci so zdravotným postihnutím/sprievodné psy).

   

Na výhodnú prepravu vašej skupiny vám ponúkame dve možnosti:

Keď chcete cestovať flexibilne podľa vlastných želaní, môžete si na www.mieten.flixbus.de prenajať vlastný autobus so šoférom. Tu sú možné všetky špeciálne želania – vyzdvihnutie spred domu, doprava priamo do cieľa, na požiadanie využívanie autobusov na mieste. Zobrazenie okamžitej ceny umožňuje jednoduchú rezerváciu, cesta je pohodlne individuálna a spoločne pohodlná. A ak by ste si to rozmysleli, môžete cestu do 14 dní pred odjazdom bezplatne stornovať.

Navyše pre skupiny 3 až 40 osôb ponúkame v linkovej doprave zvýhodnenú skupinovú cenu. V prípade dostupnosti si cestu môžete rezervovať priamo v časti „rezervácie“. Tým vzniká povinnosť predbežnej rezervácie v trvaní jedného dňa. Ak je akciová cena nižšia ako cena pre skupinu, zobrazí sa vám akciová cena, aby ste si cestu mohli rezervovať za nižšiu cenu. 

Ak sa chcete dostať do destinácií, ktoré nepokrýva naša linková doprava, máte možnosť prenajať si autobus. Ten vám zaručí úplnú flexibilitu spolu s vysokou úrovňou pohodlia a udržateľným cestovaním.

   

V prípade ciest do inej krajiny sa uistite, že máte so sebou všetky doklady a preukazy totožnosti potrebné na prechod cez hranice. Nezamykajte batožinu, aby sme mohli vyhovieť colným normám, a  na zamedzenie nejasnostiam ju označte menom a adresou.

Dbajte naďalej na predpisy o cestovných dokladoch, vízach, devízach a na zdravotné predpisy. Keď máte otázky týkajúce sa colných predpisov, odporúčame vám obrátiť sa na miestne policajné a/alebo colné orgány.

Dbajte okrem toho aj na príslušné colné predpisy. V prípade otázok o jednotlivých nemeckých colných predpisoch sa môžete obrátiť na informačnú službu colnej správy (info.privat@zoll.de alebo v prípade obchodných otázok na info.gewerblich@zoll.de). Na otázky týkajúce sa cla možno odpovedať len v nemčine a angličtine.

   
Môžem získať zľavu na cesty v rámci Dánska?

Študenti, deti a seniori môžu pri cestovaní v Dánsku získať nižšie ako bežné ceny. Upozorňujeme, že ak ste sa rozhodli vykonať rezerváciu a cestovať za zľavnenú cenu, šofér bude potrebovať platný preukaz totožnosti, ktorým sa treba preukázať pri nastupovaní do autobusu.

Študenti: Pre zapísaných študentov s platným študentským preukazom platí študentská zľava 25 %. Toto sú akceptované preukazy:

 • platný preukaz totožnosti študenta s fotografiou a dátumom platnosti,
 • platný preukaz totožnosti študenta s fotografiou a dokladom o zápise vydanom v posledných 12 mesiacoch,
 • platná karta mládeže (Danish Ungdomskort, vydaná organizáciami Trafikselskabet NT, Midttrafik, FynBus, Sydtrafik, DSB alebo Movia),
 • platná študentská karta ISIC.

Seniori: Pre ľudí starších ako 64 rokov a ľudí, ktorí poberajú dôchodok na základe dánskych právnych predpisov o sociálnom dôchodku, platí seniorská zľava 25 %. Akceptované preukazy totožnosti:

 • platný preukaz totožnosti dokazujúci vek vyšší ako 64 rokov, ako napríklad kartička zdravotného poistenia, vodičský preukaz alebo pas,
 • dánske vyhlásenie o dôchodku, ktoré vydal dánsky úrad (pensionmeddelelse) spoločne s preukazom totožnosti, ako je kartička zdravotného poistenia, vodičský preukaz alebo pas

Deti: Zľava pre deti je rozdelená do dvoch kategórií. Deti vo veku od 0 do 11 a deti vo veku od 12 do 15. V prípade pochybností potrebujú deti platný preukaz totožnosti potvrdzujúci ich vek. Akceptované preukazy totožnosti:

 • dánska (žltá) alebo medzinárodná (modrá) kartička zdravotného poistenia,
 • pas.
Deti cestujúce samé si môžu rezervovať lístok so zľavou 50 %. Až dve deti mladšie ako 12 rokov môžu cestovať bezplatne v sprievode osoby staršej ako 15 rokov. Jedno dieťa mladšie ako 12 rokov môže cestovať bezplatne v sprievode maloletej osoby vo veku od 12 do 15 rokov.

Upozorňujeme, že lístky objednané v kategóriach deti, študent a senior platia len s uvedeným dokladom totožnosti. Ak šoférovi neviete preukázať požadovaný doklad totožnosti, zľavnený lístok je neplatný a na nastúpenie do autobusu si musíte kúpiť nový normálny lístok.

Dánski vojaci v rámci povinnej vojenskej služby môžu cestovať zadarmo po predložení príslušnej dokumentácie a preukazu totožnosti o takejto službe. Potrebná je rezervácia miesta, ktorá sa vykonáva prostredníctvom sluzby@flixbus.sk.

   
Môžem získať zľavy na cestovanie v Českej republike?

Študenti, deti, seniori a osoby so zdravotným postihnutím alebo osoby s obmedzenou mobilitou a ich sprievod môžu získať lacnejšie lístky ako bežné ceny pri ceste v rámci Českej republiky.  Upozorňujeme, že ak sa rozhodnete rezervovať si lístok a cestovať za takúto zlacnenú cenu, šofér bude pri vstupe do autobusu požadovať platný preukaz totožnosti, pokiaľ nie je uvedené ináč.

Zľava pre deti platí pre tieto kategórie:

 • Deti od 0 do 5 rokov v sprievode osoby staršej ako 10 rokov môžu cestovať bezplatne.
 • Deti od 6 do 14 rokov majú zľavu 75 %.
  Osoba mladšia ako 15 rokov nemusí preukázať žiadne doklady na uplatnenie zľavy.
 • Deti od 15 do 17 rokov s preukazom totožnosti občana EÚ, pasom alebo iným dokladom totožnosti, na ktorom je uvedený dátum narodenia, meno a fotografia, študentským preukazom alebo študentskou kartou ISIC.
 

Zľava pre študentov vo veku od 18 do 25 rokov platí pre zapísaných študentov s platným študentským preukazom totožnosti. Toto sú akceptované preukazy:

 • Platný študentský preukaz pre študentov študujúcich v Českej republike.
 • Platná študentská karta ISIC
 

Zľava pre seniorov starších ako 65 rokov s preukazom totožnosti občana EÚ, pasom alebo iným dokladom totožnosti, na ktorom je uvedený dátum narodenia, meno a fotografia.

Zľava pre cestujúcich so zdravotným postihnutím platí pre držiteľov preukazu ZTP alebo ZTP/P, preukaz musí byť vydaný v Českej republike. Osoba, ktorá sprevádza držiteľa preukazu ZTP/P, cestuje bezplatne.

Dospelí, ktorí navštevujú dieťa v chránenej starostlivosti, môžu dostať zľavu po predložení potvrdení nášmu zákazníckemu servisu: www.flixbus.sk/podnik/kontakt.

Upozorňujeme, že lístky objednané v kategóriach deti, študent, seniori a zdravotne postihnutí cestujúci alebo osoby s obmedzenou mobilitou a ich sprievod sú platné len s uvedeným dokladom totožnosti, pokiaľ nie je inak uvedené. Ak šoférovi neviete preukázať požadovaný doklad totožnosti, zľavnený lístok je neplatný a na nastúpenie do autobusu si musíte kúpiť nový normálny lístok.

   

Kód poukážky LIDL môžete využiť na stránke www.flixbus.com a môžete ho použiť len na jednu cestu autobusom. Platnosť poukážky je obmedzená; dátum skončenia platnosti je uvedený na potvrdenke. Jednu poukážku môže použiť jedna osoba na jednu cestu. Obmedzené je tiež to, koľko lístkov môže každá osoba nakúpiť a využiť. Po uplatnení poukážky nemožno lístok stornovať. Poukážku môžete, samozrejme, darovať, ďalší predaj je však zakázaný. V prípade ďalších otázok pošlite email na adresu lidl@flixbus.de alebo zavolajte na číslo +421 233 418 321*.

   

Naše darčekové poukážky môžete kúpiť online alebo v našej predajni. Tu si môžete vybrať rôzne hodnoty. Ďalšie informácie o darčekových poukážkach nájdete priamo v predajni.

   
Chcem si založiť zákaznícky účet FlixBus, čo mám pre to urobiť?

Na výber máte dve možnosti: môžete sa registrovať úplne jednoducho na našej prihlasovacej stránke alebo počas procesu rezervácie.

Na prihlasovacej stránke zadajte svoju emailovú adresu, a následne dostanete email s odkazom na overenie – niekedy to môže pár minút trvať. Potom zadáte už len svoje meno a heslo, a váš zákaznícky účet FlixBus je aktívny.

Keď si chcete založiť účet počas procesu rezervácie, musíte označiť príslušné políčko na platobnej stránke. Ukončením rezervácie sa automaticky odošle email na overenie emailovej adresy zadanej pri rezervácii.

Navyše môžete po registrácii cez email spojiť svoj facebookový profil so zákazníckym účtom FlixBus.

   
Chcem sa prihlásiť cez Facebook, čo mám pre to urobiť?

Na prihlasovacej stránke alebo na stránke s údajmi o cestujúcich sa môžete tiež „spojiť s Facebookom“ a vyjadriť súhlas v novom okne. Podmienka: prihlásili ste sa so svojím facebookovým profilom. Vaša registrácia prebehla a dostanete aj potvrdzujúci email. Viac už nie je potrebné.

Samozrejme, na vašu časovú os na Facebooku nebudeme nič dávať.

   
Chcem sa prihlásiť v aplikácii. Prečo to nefunguje?

Do androidovej FlixAplikácii sa môžete prihlásiť už dnes. Tak budete mať lístky a dátumy k dispozícii vo všetkých svojich zariadeniach.

Používateľské účty pre iOS FlixAplikáciu budú čoskoro.

Kým sa nám to podarí, môžete v aplikácii využiť možnosť pridania naskenovaného QR kódu lístku a uloženia platobných údajov.

   
Zabudol/Zabudla som heslo k zákazníckemu účtu FlixBus / nemôžem sa prihlásiť.

Aby ste aj so zabudnutým heslom mali rýchlo prístup k svojim údajom, môžete si nechať resetovať svoje heslo.

   
Môj účet ešte nie je overený, neviem však už nájsť potvrdzovací email.

Keď váš účet ešte nie je overený alebo ste nedostali potvrdzujúci email, môžete si tu nechať opätovne poslať email.

   
Čo treba vedieť o zákazníckom účte FlixBus?

Veľmi užitočná je možnosť uložiť si svoje spôsoby platby v zákazníckom účte. Tak budete môcť ešte rýchlejšie vykonať rezerváciu, lebo nebudete musieť pri každej rezervácii zadávať všetky údaje.

Po prihlásení môžete označením háčikom súhlasiť s uložením svojich platobných údajov. Vaše osobné údaje a platobné údaje sú u nás v bezpečí – žiadne údaje neposkytujeme ďalej. Bližšie informácie nájdete v našich smerniciach o ochrane údajov.

Vo vašom zákazníckom účte sú v časti „Moje rezervácie“ uvedené všetky lístky, ktoré realizujete po potvrdení registrácie so svojou emailovou adresou.

Samozrejme, cez svoj zákaznícky účet môžete vykonať rezervácie aj pre iných – rodinu alebo priateľov –, dávajte pozor, aby boli uvedené správne mená cestujúcich.

Úplne nové: teraz sa môžete prihlásiť aj do androidovej aplikácie. Tak budete mať lístky k dispozícii vo všetkých svojich zariadeniach.

   
Môžem si rezervovať miesto na sedenie?

Na mnohých linkách si môžete rezervovať obľúbené miesto na sedenie.

Keď na vašom spoji ponúkame rezerváciu miesta na sedenie, zobrazí sa to v priebehu rezervácie po zadaní informácií o cestujúcich. Aj v našich agentúrach a obchodoch je možná rezervácia miesta na sedenie. U šoféra táto možnosť zatiaľ, žiaľ, nie je.

Poplatok za rezerváciu miesta na sedenie závisí od druhu zvoleného miesta a vzdialenosti. Všetky ceny za rezervácie miesta na sedenie nájdete tu.

Na lístku nájdete číslo miesta na sedenie. V našich autobusoch s rezerváciou miest na sedenie nájdete čísla miest na sedenie vo výške očí na odkladacom priestore pre príručnú batožinu napísané tmavošedou farbou.

Pridať, zmeniť a stornovať rezerváciu miesta na sedenie:
Rezervácia je možná počas procesu rezervácie cesty. Momentálne nie je možné dodatočne si rezervovať miesto na sedenie. Ak chcete stornovať alebo zmeniť svoje miesto na sedenie, kliknite sem.

Skupiny:
Rezervované miesta na sedenie nie sú pridelené konkrétnym osobám vo vašej rezervácii. Každý člen skupiny si môže ľubovoľne vybrať jedno z rezervovaných miest.

V niektorých našich autobusoch nie je možné rezervovať si miesta na sedenie.
V našich autobusoch máte, samozrejme, vždy miesto na sedenie.

V autobusoch bez rezervácie miesta na sedenie si môžete vybrať ľubovoľné miesto. Keď chcete mať konkrétne miesto na sedenie, odporúčame, aby ste k autobusu prišli skôr. Ak nedostanete obľúbené miesto, jednoducho sa opýtajte ostatných cestujúcich, či sa nevymenia. Osoby s obmedzenou pohyblivosťou majú pri výbere miesta, samozrejme, prednosť.

   
Ako si môžem rezervovať detskú bezpečnostnú autosedačku?
 1. Zavolajte si na zákaznickú linku +420 228 880 001 a opýtajte sa na dostupnosť detskej autosedačky ako aj dvoch voľných miest určených k rezervácii na konkrétnom autobusovom spojení.
 2. Pokiaľ sú k dispozícii, kúpte si cez internet dva lístky spolu s rezerváciou dvoch sedadiel vedľa seba (pre Vás a Vaše dieťa).
 3. Znovu zavolajte na zákaznickú linku a požiadajte o priradenie detskej autosedačky k jednému z Vami rezervovaných sedadiel.

V ponuke máme dve detské autosedačky na každý autobus na českých vnútroštátnych linkách.

Naše bezpečnostné autosedačky sú vhodné pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov a od 9 do 18 kg váhy.

  

Áno, po novom si môžete rezervovať aj voľné vedľajšie miesto. Počas rezervácie jednoducho aktivujte možnosť „Extra miesto na sedenie“ a vyberte si obľúbené miesta v ponuke. Za vedľajšie miesto zaplatíte rovnakú cenu ako za ďalší lístok. Možné sú cenové rozdiely medzi vaším lístkom a rezerváciou vedľajšieho miesta. Za to je vedľajšie miesto určite rezervované pre vás. Druhý poplatok za miesto na sedenie neplatíte.

Na lístku a faktúre nájdete obidve rezervácie miest na sedenie.

Ak chcete so sebou zobrať kamaráta, rezervujte ďalší lístok. Voľné miesto na sedenie je rezervované len pre vás.

  

Ak chcete spontánne niekoho zobrať so sebou, rezervujte ďalší lístok. Voľné miesto na sedenie je rezervované len pre vás a nepredstavuje platný lístok.

  

Nie, cena za rezerváciu miesta na sedenie v následnom spoji sa určuje podľa najdlhšieho úseku cesty, resp. podľa najvyššej zvolenej kategórie miesta na sedenie. Všetky ceny nájdete tu.

V autobuse:

   

Na pristúpenie do autobusu potrebujete vytlačené potvrdenie rezervácie alebo potvrdenie rezervácie v elektronickej forme (ako súbor PDF alebo ako QR kód na telefóne). Najjednoduchšie je ukázať lístok vo Fernbus aplikácii. Dbajte na to, aby ste pri cestách do inej krajiny mali so sebou všetky doklady a preukazy potrebné na prechod cez hranice.

Potvrdenie rezervácie dostanete na konci procesu rezervácie na vytlačenie, ako aj emailom (pozrite si tiež priečinok nevyžiadanej pošty). V prípade kúpy lístku od šoféra autobusu slúži pokladničný doklad ako lístok/potvrdenie rezervácie.

   

Bezplatne si môžete zobrať jeden kus príručnej batožiny a jeden kus cestovnej batožiny. Označte batožinu menom a adresou.

Príručná batožina je jeden kus batožiny, ktorý nepresahuje rozmery 42 x 30 x 18 cm a maximálnu hmotnosť 7 kg, všetky cennosti by mali byť v príručnej batožine.
Cestovná batožina je obmedzená na 1 kus s maximálnymi rozmermi 80 x 50 x 30 cm. Nepatrne odlišné rozmery sú prípustné, ak celkový obvod cestovnej batožiny (výška, šírka a dĺžka) nepresahuje 160 cm. Celkovo si môžete zobrať maximálne 20 kg cestovnej batožiny na osobu.
Nadpočetná batožina: Na osobu je možné v rámci dostupnej kapacity prepravovať ešte ďalší, druhý kus cestovnej batožiny. Táto nadpočetná batožina nesmie prekročiť rozmery cestovnej batožiny a môže vážiť maximálne 20 kg. Tento kus nadpočetnej batožiny musí byť (ak to je pre cestu možné) nahlásený počas rezervácie alebo nahlásený a potvrdený po rezervácii, najskôr však 48 hodín pred odjazdom autobusu, telefonicky na zákazníckom servise: +421 233 418 321*. Nadpočetná batožina nahlásená našej zákazníckej službe sa platí priamo u vodiča. Neexistuje všeobecný nárok na prepravu viac ako jedného kusu batožiny. Ceny nájdete tu.

Nadrozmerná batožina: Obvod batožiny (výška v cm + šírka v cm + hĺbka v cm) batožiny nesmie byť väčší ako 240 cm a môže mať maximálne 30 kg. Okrem toho musí byť tento kus nadpočetnej batožiny (ak to je pre cestu možné) nahlásený počas rezervácie alebo nahlásený a potvrdený po rezervácii, najskôr však 48 hodín pred odjazdom autobusu, telefonicky na zákazníckom servise: +421 233 418 321*. Neexistuje všeobecné právo každého cestujúceho na nadrozmernú batožinu. Príklady nadrozmernej batožiny sú: lyžiarsky výstroj a hudobné nástroje (odporúčame prepravu v ochrannom obale). Na prepravu bicyklov a ortopedických pomôcok sa vzťahujú osobitné pravidlá. Niektoré veci sú vylúčené z prepravy. Ceny nájdete tu.

Upozorňujeme, že na niektorých našich linkách môžu platiť výnimky z našich pravidiel o batožine. Informácie o možnej batožine na vašej ceste uvádzame počas procesu rezervácie.

Ďalšie informácie o pravidlách a predpisoch týkajúcich sa prepravy batožiny v našich autobusoch nájdete v prepravných podmienkach.

   

Odporúčame zadať nadpočetnú a nadrozmernú batožinu už počas rezervácie. Ak by ste chceli batožinu pridať k svojej rezervovanej ceste neskôr, máte dve možnosti:

1) Do 15 minút pred odjazdom môžete na našej internetovej stránke „Zmeniť/stornovať rezerváciu“ alebo môžete rezerváciu stornovať v našich predajných miestach/cestovných kanceláriách/agentúrach, a následne vykonať novú rezerváciu so želanou batožinou. Postup je opísaný v našich Často kladených otázkach v časti „Môžem svoju rezerváciu zmeniť alebo stornovať?“.

2) Alternatívne môžete nadpočetnú alebo nadrozmernú batožinu pre svoju rezervovanú cestu oznámiť telefonicky nášmu zákazníckemu servisu. V takomto prípade závisí preprava od voľných kapacít v autobuse. Platba sa vykoná šoférovi.

   

Bicykel si môžete zobrať, keď má štandardnú veľkosť, nemá pridané konštrukcie a váži max. 20 kg. V mnohých našich autobusoch sú v cyklistickej sezóne nosiče bicyklov. V rámci svojej rezervácie si môžete rezervovať prepravu bicykla.  Malý tip: Ak by na vašej želanej trase nebolo voľné miesto pre váš bicykel, skúste pozmeniť zastávky, možno niekto vystúpi na ďalšej zastávke, a uvoľní tak miesto pre váš bicykel. 

Skladací bicykel si môžete zobrať v na to určenej taške. Zavolajte jednoducho na náš zákaznícky servis a nahláste skladací bicykel ako nadrozmernú batožinu. Prepravuje sa v batožinovom priestore.

Preprava bicykla platí sa v hotovosti šoférovi. Takže si so sebou zoberte drobné. Elektrické bicykle, bicykle Pedelec, tandemové a trojkolesové bicykle sa neprepravujú na nosičoch bicyklov. Ceny nájdete tu.

   

Hudobné nástroje, ktoré nepresahujú hmotnosť a rozmery príručnej batožiny (42 x 30 x 18 cm, max. 7 kg), možno prepravovať bezplatne v priehradke pre cestujúcich namiesto bežnej príručnej batožiny. V priehradkách pre cestujúcich môžete mať uloženú buď príručnú batožinu, alebo hudobný nástroj.
Hudobné nástroje, ktoré sú väčšie ako rozmery príručnej batožiny ((42 x 30 x 18 cm, max. 7 kg), sa považujú za nadrozmernú batožinu a musia sa prepravovať v batožinovom priestore vo vhodnom prepravnom obale. Odporúčame tvrdý obal na zamedzenie poškodeniu. V takomto prípade sa k rezervácii každý kus treba zaregistrovať najskôr 48 hodín pred odjazdom telefonicky u nášho tímu zákazníckych služieb: +421 233 418 321*. Ceny nájdete tu.
Hudobné nástroje a ich obaly väčšie ako 135 x 48 x 35 cm sú vylúčené z prepravy (napr. dvojité púzdra).

Upozorňujeme, že na niektorých našich linkách môžu platiť výnimky z našich pravidiel o batožine. Informácie o možnej batožine na vašej ceste uvádzame počas procesu rezervácie.

   

Z bezpečnostných dôvodov nepovoľujeme prepravu žiadnych zvierat v autobusoch. Výnimkou sú vodiace a slepecké psy, ktoré sprevádzajú cestujúcich so zdravotným postihnutím na základe predloženia príslušných osvedčení. Vodiace a slepecké psy sú prepravované bezplatne a treba ich zaregistrovať najmenej 36 hodín pred odjazdom na zákazníckej linke: +421 233 418 321*.

   

Nie, to nie je možné. Bicykle rovnako ako inú batožinu prepravíme len spoločne s vami alebo s cestujúcim, komu patrí batožina či bicykel.

   

Naše autobusy cestujú podľa cestovného poriadku, ktorý musia dodržiavať. Žiaľ, nie je možné, aby šofér čakal na cestujúcich, ktorí meškajú. Preto vás prosíme, aby ste si vyhradili dostatok času a na zastávku autobusov prišli najmenej 15 minút pred odjazdom.

   

V zásade uvádzame časy odjazdu a príjazdu vždy podľa miestneho času príslušnej zastávky.

Ak vo vašom spoji nastáva časový posun, spoznáte to na malom upozornení vedľa uvedeného času cesty v prehľade dostupných spojov.

Preto, aby ste cestovali v pohode a boli včas na svojej zastávke, riaďte sa vždy miestnym časom.

   

O meškaniach vás informujeme cez SMS alebo Push správu na číslo mobilného telefónu uvedené v rezervácii. Meškania vidíte v časti „Aktuálne informácie o trasách“ v časti Služby na našej webovej stránke alebo na svojom prehľade lístka v aplikácii.

Ak vás FlixBus informuje o meškaní, môžete mať istotu, že svoj autobus nezmeškáte, pokiaľ budete na zastávke 15 minút pred novým časom odjazdu.

Ak máte rezervovaný následný stoj, takže ste si cez FlixBus rezervovali prestupný spoj, informujeme vás cez SMS alebo Push správu, či stihnete svoj prípojný autobus. Ak ho nestihnete, automaticky vám náš servisný tím zmení rezerváciu a pošle vám o tom správu.

Ak má váš autobus meškanie, takže zmeškáte ďalšiu cestu s iným dopravným prostriedkom, ktorý ste si nerezervovali cez nás, je nám to veľmi ľúto. Mrzí nás to, že sa vaše cestovné plány skomplikovali. Upozorňujeme však, že za rezervácie s inými dopravnými prostriedkami, ktoré sme neponúkali my ako spoj, nemôžeme vrátiť peniaze. S našou celoeurópskou sieťou spojov sa veľmi snažíme poskytnúť vám vaše obľúbené spoje cez FlixBus – pozrite sa, či u nás nenájdete všetko.

   

Žiaľ, nie je možné, aby ste do autobusu nastúpili alebo z neho vystúpili na inom mieste, aké ste si rezervovali. To sa vzťahuje aj na rôzne zastávky autobusov v jednom meste. Miesto alebo destináciu cesty môžete, samozrejme, zmeniť na našej webovej stránke, takže budete môcť nastúpiť alebo vystúpiť na želanej zastávke autobusov.

Upozorňujeme, že na niektorých cestách (dlhých menej ako 50 km a kratších ako 1 hodinu jazdného času) platí prevádzkový zákaz, takže nemôžeme predávať lístky. Preto na týchto zastávkach nie je možné nastúpiť do autobusu alebo vystúpiť z neho a spojesa nedajú rezervovať. Žiadame o pochopenie.

   

Všetky naše autobusy sú vybavené klimatizáciou, toaletou, lampami na čítanie a pohodlnými sedadlami. Navyše je v nich bezplatná sieť Wi-fi a v niektorých autobusoch nájdete aj zásuvky a mediálne stredisko s filmami a hudbou na vyžiadanie.

Poznámka: sieť Wi-fi funguje v skúšobnej prevádzke. Preto sa môže stať, že služba Wi-fi nebude dočasne počas cesty fungovať, lebo budete v oblasti, kde nie je dostupné bezdrôtové pokrytie, alebo nebude možné, aby všetci cestujúci používali sieť Wi-fi naraz. V zriedkavých prípadoch nebudú možno k dispozícii sieť Wi-fi ani zásuvky v autobuse, napr. v prípade náhradných autobusov, alebo ak ste si kúpili lístky, ktoré predávame pre svojich partnerov. Platí to pre autobusové spoje, ktoré prevádzkujú títo partneri: Autobus Oberbayern GmbH, Allgäu Airport Express GmbH, Bohr Omnibus GmbH, Dr. Richard Linien GmbH & Co KG a Publicexpress GmbH.

   

Na niektorých cestách sú naplánované prestávky zodpovedajúce času jazdy a oddychu pre každú cestu. V zásade je naším cieľom dostať vás do destinácie čo možno najefektívnejšie, takže nemáme extra prestávky.

Fajčenie je v autobusoch zakázané, zakázané sú aj elektronické cigarety. Počas naplánovaných prestávok však môžete vyjsť z autobusu a urobiť si prestávku na fajčenie. Oznámte to šoférovi pred vystúpením z autobusu a počas prestávok/zastávok nechoďte ďaleko, inak by mohol odísť bez vás! Jednoducho sa opýtajte šoféra, ako dlho bude trvať čakanie na zastávke autobusov.

   

Diaľkové autobusy sú podobne ako osobné autá vybavené bezpečnostnými pásmi. Každé sedadlo je vybavené bezpečnostným pásom, ktorý musíte mať počas trvania cesty zapnutý.

Batožina, nadpočetná batožina a nadrozmerná batožina sa prepravujú v batožinovom priestore autobusu. Šofér zabezpečí efektívne a bezpečné naloženie batožiny. Príručnú batožinu by ste mali bezpečne uložiť do priehradiek nad sedadlami.

Vaša bezpečnosť je našou absolútnou prioritou. Všetky naše vozidlá a elektronické vybavenie v autobusoch sú testované TÜV a pravidelne absolvujú servis. Všetci naši šoféri sú špecializovaní na prepravu osôb a absolvujú pravidelné školenia. Naši šoféri musia bez výnimky dodržiavať zo zákona povinné doby oddychu a jazdy. Preto môžu byť na dlhších cestách v autobuse dvaja šoféri alebo majú naplánované zastávky. Ak autobus mešká oproti cestovnému poriadku, vo výnimočných prípadoch môžu byť potrebné neplánované medziprestávky. Ďakujeme za pochopenie.

   

Chceme, aby ste sa počas cesty cítili dobre, preto môžete v našich zelených autobusoch jesť a piť. Kvôli ohľaduplnosti voči spolucestujúcim však pár poznámok:

 • V záujme všeobecnej pohody sa zrieknite jedál s výraznou vôňou.
 • Zanechajte svoje miesto tak, ako by ste ho chceli nájsť: bez omrviniek, zvyškov jedál či smetí. V autobuse nájdete smetné koše na obaly z jedál.
 • Nadmerná konzumácia alkoholu alebo z nej vyplývajúce nevhodné správanie môžu viesť k vylúčeniu z cesty.
   
 • Áno, v zásade to je možné. Upozorňujeme však, že váš želaný autobus už môže byť vypredaný. Preto nemôžeme sľúbiť, že budete môcť s nami cestovať spontánne.
 • Lístky v autobuse si môžete kúpiť u našich šoférov. Dbajte na to, aby ste so sebou mali dostatočnú hotovosť, lebo platba kartou nie je možná.
 • Cena lístka zodpovedá normálnej cene v autobuse, takže za určitých okolností môže byť výrazne vyššia, preto sledujte naše mnohé výhodné ponuky pri skorej rezervácii vo FlixBus aplikácii alebo na našej webovej stránke. Okrem toho sú bez problémov možné krátkodobé rezervácie v našej aplikácii do 15 minút pred odjazdom.
 • Šťastnú cestu!
   

Prepravné podmienky

Máme radosť, keď využívate našu ponuku na vlak či kooperačnú ponuku. Aby bolo cestovanie pre váš čo najjednoduchšie, platia vo vlaku zväčšia rovnaké pravidlá ako v autobuse. Upozorňujeme však, že pre prepravu cestujúcich s obmedzenou mobilitou a aj pre prepravu zvierat vo vlaku môžu platiť osobitné pravidlá. Všetky informácie nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach nášho kooperačného partnera.

Pozor: keď kombinujete naše dopravné prostriedky, takže cestujete časť cesty vlakom, a potom ďalej autobusom, platia Všeobecné obchodné a prepravné podmienky FlixBusu.

Rezervácia miesta na sedenie

Lístky na vlak nie sú automaticky s rezerváciou miesta na sedenie, poskytujú len prístup do vlaku. V súčasnosti testujeme rezervácie miest na sedenie. Ako bude postupne rozširovať túto skvelú funkciu, v priebehu procesu rezervácie zistíte, či sa na vašej linke dá rezervovať miesto na sedenie.

Detské kupé

Vo vlaku je detské/rodinné kupé Tu sa môžu malí cestujúci pohrať s drevenou železnicou alebo si len jednoducho môžu užiť viac miesta na príjemné cestovanie s rodičmi.

   
Pre svoju cestu si môžem rezervovať miesta na sedenie – kde si môžem sadnúť?

V našich autobusoch máte, samozrejme, vždy miesto na sedenie. V závislosti od konkrétnej cesty si môžete rezervovať akékoľvek miesto v autobuse alebo len v jednotlivých radoch. V niektorých autobusoch nie sú možné rezervácie miest na sedenie.Pozrite si lístok na overenie rezervácie miesta na sedenie. 

Ak nemáte rezervované miesto na sedenie, ale bolo vám pridelené miesto na vašom lístku, sadnite si na toto miesto. Čísla miest na sedenie nájdete v tmavošedej farbe na úrovni očí na priehradkach s príručnou batožinou. Ak nemáte rezervované miesto na sedenie a na lístku nemáte pridelené miesto, môžete si voľne vybrať nerezervované miesto označené zelenou.

Ak je rezervovateľné miesto voľné, môže ho mať rezervované niekto v neskoršej fáze cesty.Z tohto dôvodu si preto sadajte len na voľné miesto, ktoré sa nedá rezervovať a je označené zelenou.

   
Ako sa dostanem na portál so zábavou?

Po pripojení na sieť FlixBus Wi-fi by ste mali byť automaticky presmerovaná/ý na FLIXtainment. Ak sa to automaticky nestane, môžete sa na portál kedykoľvek dostať na stránke media.flixbus.com. Akceptujte Obchodné podmienky, potom kliknite na „Pripojiť sa k sieti Wi-fi“/„Connect to Wi-Fi“.

V súčasnosti spúšťame portál so zábavou v našich autobusoch. Nezabudnite si na svojej ďalšej ceste pozrieť stránku media.flixbus.com! Ak ešte nebude dostupná, stále si môžete užiť našu bezplatnú sieť Wi-fi.

Po ceste:

  

Meškania príjazdov uvidíte na stránke „Aktuálne informácie o trasách“ v časti Služby na našej webovej stránke. Tu si môžete vybrať príslušnú zastávku a overiť čas príjazdu.

  

Nie. Naše lístky platia len v našich autobusoch/vlakoch presne pre trasu, ktorú ste si u nás rezervovali. Pre prípoj v osobnej prímestskej doprave alebo s iným dopravným prostriedkom potrebujete príslušný cestovný lístok. To isté platí aj pre príjazd na vašu východziu zastávku/východziu stanicu.

  

Po ukončení cesty vám spravidla e-mailom pošleme dotazník. Vaša spätná väzba je pre nás dôležitá, vyplňte preto láskavo tento dotazník.

Nedostali ste dotazník pri svojej poslednej ceste? Môže to byť tým, že ste s nami v poslednej dobe cestovali častejšie. Aby ste sa nemuseli zaoberať toľkými e-mailami, našim častým cestujúcim neposielame dotazník po každej ceste, ale maximálne každých 14 dní.

   

Ak ste v niektorom z našich autobusov niečo stratili alebo našli, jednoducho vyplňte formulár strát a nálezov alebo zavolajte na zákaznícku linku: +421 233 418 321*.

Často kladené otázky FlixBus

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Vyplňte kontaktný formulár a napíšte doň otázku. Radi vám pomôžeme.

*(Miestne hovory z nemeckej pevnej linky. Hovory z mobilných telefónov môžu byť odlišné.)