Ak máte ťažkosti s touto webovou stránkou, zavolajte nám na +421 233 418 321 alebo použite FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Ľutujeme, nenašli sa žiadne mestá

Zdá sa, že neponúkame žiadne destinácie zodpovedajúce vášmu vyhľadávaniu. Zmeňte svoje vyhľadávanie alebo skúste znovu neskôr.

Autobusom do Švajčiarska

Pri ceste autobusom do Švajčiarska sa môžete tešiť na senzačné prírodné zážitky, šarmantné mestá a pohostinné kultúrne metropoly. Navštívte Švajčiarske Alpy, ktoré okrem Matterhornu ponúkajú mnohé ďalšie vrcholy nad 4000 metrov. Takže si zbaľte turistické topánky alebo lyže a nasadnite na ďalší autobus do Švajčiarska.

Máte chuť na výlet do mesta? Zürich, Bazilej alebo Ženeva sú ďaleko za hranicami známe pre svoju hustotu múzeí, zábavných štvrtí vrátane horskej panorámy a nákupných možností.

Nápady na vašu dovolenku vo Švajčiarsku

Disentis-Sedrun – na prameni Rýna

Disentis-Sedrun

Kde sa nachádza Disentis Sedrun?

Dovolenkový región Disentis Sedrun sa nachádza v západnej časti kantónu Graubünden, v hornej Surselva na prameni Rýna a tvoria ho dve miesta Disentis (vzorka po retorománsky) a Sedrun.

Ako sa dostanem autobusom do Disentis Sedrun?

Rezervujte si lístok FlixBus až do Chur a prestúpte potom z diaľkového autobusu na rétsku železnicu (RhB). Po impozantnej ceste cez rýnsku roklinu sa po hodine dostanete do regiónu Disentis Sedrun.

To najlepšie v regióne Disentis Sedrun
  • Túra k prameňu Rýna pri jazere Tomasee v nadmorskej výške 2 345

  • Benediktínsky kláštor Disentis: Už cisári Otto I. a Friedrich I. Barbarossa si po ceste do Ríma oddýchli v tomto kláštore
  • Lyžiarska oblasť Andermatt Sedrun s 120 kilometrami zjazdoviek a mnohými terasami na slnenie

Využite ponuku Disentis Sedrun Inclusive

Počas letnej sezóny môžete od jedného prenocovania využiť početné exkluzívne ponuky návštevníckej karty Disentis Sedrun Využite bezplatný miestny autobus alebo rovnako zahrnutú cestu s matternhornskou gotthardskou železnicou medzi Disentis a Oberalp alebo strávte jeden deň v športovom a kultúrnom centre Acla da Fontauna.

Winterthur – mesto umenia a kultúry

Winterthur – mesto umenia a kultúry

Čo si musím pozrieť vo Winterthuri?

Winterthur by mal byť pre každého milovníka umenia úplne hore na zozname toho, čo treba vidieť. Len v málo mestách nájdete toľko významných umeleckých diel od renesancie po súčasnosť. Strávte poobedie v múzeu umenia vo Winterthure, pri zbierke Oskara Reinharta „Am Römerholz“ alebo v múzeu Oskara Reinharta a obdivujte zblízka početných Rembrandtov, Renoirov, van Goghov, Picassov, Hodlerov a ostatné majstrovské diela. Staré mesto Winterthuru sa perfektné hodí na nakupovanie z výkladov. V najväčšej súvislej pešej zóne Švajčiarska je vedľa seba veľa špecializovaných obchodov, reštaurácií, kaviarní a individuálne vedených butikov. Zážitkom pre veľkých a aj malých je Swiss Science Center Technorama, v ktorom je dotýkanie sa nielenže dovolené, ale aj výslovne želané. Zabudnite na suchý prírodopis zo školy a vydajte sa po stopách tajomstiev vedy v rôznych pokusných staniciach.

Výlety okolo Winterthuru

In Winterthur ist die nächste Grünfläche höchstens 15 Minuten entfernt. In nur 25 Minuten mit der S-Bahn erreichst Du den Rheinfall, den größten Wasserfall Europas. Ebenso empfehlenswert, aber auch zeitintensiver, ist eine 5-stündige Wanderung durch das idyllische Türcher Weinland, wo man auf sechs Weinwanderwegen, nebst atemberaubender Landschaft, auch den einen oder anderen Tropfen probieren kann. Im Naturzentrum Thurauen ist Lebensraum für zahlreiche Vogel- und Schmetterlingsarten, doch auch Biber und Frösche fühlen sich seit der Renaturierung in diesem Gebiet wohl.

Rezervujte si cestu autobusom do Wintherthuru

Zoo Zürich

Zoo Zürich

Prečo treba navštíviť zoo v Zürichu?

Zoo Zürich sa rok čo rok umiestňuje medzi najlepšími v rôznych rebríčkoch najlepších zoo Európy. Dôvodom sú okrem iného vysoké nároky na druhovo špecifický chov všetkých približne 375 druhov zvierat. Zoo sa zameriava menej na exotické druhy zvierat, ale skôr naochranu prírody a objasnenie zachovania ohrozených druhov. Galapágske slonie korytnačky, sibírske tigre a levíky patria k rôznym chovným programom zachovania druhu zoo.

Čo je najlepšie v zoo Zürich?

  • Pantanal: poprechádzajte sa po imitácii juhoamerického tropického biotopu Pantanal a zažite opičky Saimiri z úplnej blízkosti

  • Sloní park Kaeng Krachan: Areál otvorený v roku 2014 obýva od februára 2017 osem ázijských slonov. Pozorujte prírastok Ruwani pri jeho objavných cestách po vonkajšom výbehu a naučte sa niečo o ochrane ázijských slonov v Thajsku

  • Námesačnosť: nie každé zviera sa cíti dobre pri dennom svetle. Spoznajte aktívne druhy v dažďovom pralese Masoala a prenocujte v štýlovo pravej jurte.

Čo budem robiť v daždi?

Ak by počasie pri vašej návšteve nespolupracovalo, môžete sa skryť v Exotarium s mnohými akváriami a teriáriami, v opičom dome alebo v pralese Masoala. Tam môžete z cesty vo vrcholcoch stromov vo výške 10 metrov pozorovať obyvateľov madagarského pralesa, ktorí sa môžu v hale voľne pohybovať.

Prečo je autobus dobrá voľba pre vašu dovolenku vo Švajčiarsku

Zavazadla v autobusech FlixBus

2 kusy batožiny zahrnuté v cene

Cestujte bez extra nákladov a nepohodlného nosenia kufrov. Vo väčšine autobusov je miesto aj pre bicykel!

S našou FlixBus aplikáciou je jednoduché nájsť zástavku autobusov

Zastávky v centre

Dopravíme vás priamo do najobľúbenejších dovolenkových destinácií vo Švajčiarsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatné Wi-fi

Využite počas svojej cesty autobusom do Švajčiarska bezplatné Wi-fi a zásuvky.

Výhodné lístky

Výhodné lístky

Ušetrite pri ceste autobusom do Švajčiarska a miňte peniaze radšej na švajčiarsku čokoládu!