Ak máte ťažkosti s touto webovou stránkou, zavolajte nám na +421 233 418 321 alebo použite FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Batožina vo FlixBuse

Každý FlixBus autobus má, samozrejme, dosť miesta na batožinu. Na čo najpríjemnejšiu a najpohodlnejšiu jazdu vás prosíme, aby ste si dôkladne prečítali tieto body.                                                                                                                             

Váš lístok vo všeobecnosti zahŕňa bezplatnú dopravu:

  •     jedného kusu príručnej batožiny (max. 42 x 30 x 18 cm, max. 7 kg),
  •     1 kus cestovnej batožiny (max. 80 x 50 x 30 cm, nepatrne odlišné rozmery pri maximálnom obvode všetkých strán 160 cm sú prípustné, max. 20 kg)

Z bezpečnostných dôvodov je dôležité, aby sa príručná batožina dala uložiť do priehradiek nad sedadlom a únikové cesty tak zostali voľné. Dbajte na to, aby ste mali všetku batožinu označenú menom a adresou na zamedzenie prípadným nejasnostiam. Naši priateľskí šoféri vám radi pomôžu naložiť batožinu do batožinových priestorov.

Nadpočetná batožina

Nadpočetná batožina by nemala presiahnuť rozmery a hmotnosť cestovnej batožiny. Za túto službu sa účtuje poplatok. Poplatok za nadpočetnú batožinu závisí od spôsobu rezervácie. Rezerváciu môžete vykonať online počas procesu rezervácie alebo telefonicky po procese rezervácie. Ak je kus batožiny rezervovaný telefonicky prostredníctvom zákazníckej služby, poplatok za batožinu sa platí šoférovi. Vo všeobecnosti nemôžeme zaručiť, že v autobuse bude miesto pre viac ako jeden kus batožiny.

Nadrozmerná batožina

Musíte zaplatiť poplatok za kus batožiny väčší ako cestovná batožina. Tento kus batožiny nesmie presiahnuť celkový rozmer (výška v cm + šírka v cm + hĺbka v cm) 240 cm (94,5 palcov) ani hmotnosť 30 kg (66,1 libier). Nadrozmerná batožina musí byť navyše uvedená počas rezervácie (pokiaľ to je pre danú cestu možné) alebo po rezervácii oznámená telefonicky na zákaznícky servis najskôr 48 hodín pred odjazdom autobusu*. Jedna osoba si do autobusu môže zobrať len jeden kus nadrozmernej batožiny. Dostatočný priestor nie je garantovaný. Medzi nadrozmernú batožinu patria napríklad: lyže a hudobné nástroje (odporúčame prepravu hudobných nástrojov v tvrdom obale). Na prepravu bicyklov a ortopedických pomôcok sa vzťahujú osobitné pravidlá. Určité predmety nie je možné prepravovať.

Ďalšie informácie o pravidlách a predpisoch týkajúcich sa prepravy batožiny v našich autobusoch nájdete v prepravných podmienkach.

Bicykle

Mnohé naše autobusy umožňujú prepravu bicykla štandardnej veľkosti a bez superštruktúr (max. hmotnosť 20 kg).  Bicykel môžete pridať počas procesu rezervácie za príplatok za kus. Vyberiete si počet bicyklov, ktoré si chcete zobrať, rovno pri výbere počtu cestujúcich.

Bicykle sú prepravované na nosičoch bicyklov. V osobitných prípadoch je preprava možná len vo vhodných obaloch v batožinovom priestore (napr. skladací bicykel). V takomto prípade musíte vopred zavolať tímu zákazníckych služieb na registráciu bicykla (pozri pravidlá pre nadrozmernú batožinu).

Elektrické bicykle, bicykle s pomocným elektromotorom, tandemy a tricykle nie je možné prepravovať na nosiči bicyklov.

Detské kočíky/invalidné vozíky/pomôcky na chodenie

Detské kočíky, invalidné vozíky a pomôcky na chodenie možno v niektorých našich autobusoch prepravovať bezplatne. Invalidné vozíky a pomôcky na chodenie treba zaregistrovať najneskôr 36 hodín pred odchodom*. Detské kočíky sa považujú za nadrozmernú batožinu a treba ich zaregistrovať najskôr 48 hodín pred odchodom*.

Upozorňujeme, že z bezpečnostných dôvodov možno invalidné vozíky prepravovať, len ak sú skladacie a bez elektrického prístroja.

Hudobné nástroje

Hudobné nástroje, ktoré nepresahujú hmotnosť a rozmery príručnej batožiny (42 x 30 x 18 cm, max. 7 kg), možno prepravovať bezplatne vo vašej priehradke pre cestujúcich namiesto bežnej príručnej batožiny. V priehradkách pre cestujúcich môžete mať uloženú buď príručnú batožinu, alebo hudobný nástroj.

Hudobné nástroje, ktoré sú väčšie ako rozmery príručnej batožiny (42 x 30 x 18 cm, max. 7 kg), sa považujú za nadrozmernú batožinu a musia sa prepravovať v batožinovom priestore vo vhodnom prepravnom obale. Odporúčame tvrdý obal na zamedzenie poškodeniu. V takomto prípade sa k vašej rezervácii za každý kus účtuje príplatok a každý kus musí byť zaregistrovaný najskôr 48 hodín pred časom odjazdu telefonicky u nášho tímu zákazníckych služieb*.

Hudobné nástroje a ich obaly väčšie ako 135 x 48 x 35 cm sú vylúčené z prepravy (napr. dvojité púzdra).

Zabudli ste batožinu?

Nahláste chýbajúcu batožinu v našich stratách a nálezoch. Pomôžeme vám čo najrýchlejšie.

*Upozorňujeme, že poplatky za hovory z pevnej linky a aj z mobilných telefónoch závisia od sadzieb jednotlivých poskytovateľov telekomunikačných služieb.