Autobusový dopravca FlixBus

O-FlixBus

Zelená a inteligentná mobilita na skúmanie sveta

FlixBus je mladý prevádzkovateľ mobility a od roku 2013 mení spôsob cestovania pre milióny ľudí v Európe. Jedinečnou kombináciou technologického startupu, internetového podniku a klasického prepravcu sme za krátky čas vytvorili najväčšiu sieť diaľkových autobusov v Európe.

Vďaka jednoduchému systému rezervácii a denne rastúcej ponuke poskytujeme miliónom cestujúcim možnosť skúmať svet za málo peňazí. Pritom spĺňajú zelené diaľkové autobusy najvyššie normy pre pohodlie, bezpečnosť a ochranu životného prostredia a predstavujú ekologickú a pohodlnú alternatívu individuálnej dopravy.

FlixBus Experience – náš recept na úspech

Náš úspech je založený na digitalizácii tradičných dopravných prostriedkov. Technologickými inováciami, ako aj intuitívnym systémom rezervácie a predaja lístkov, FlixBus aplikáciou, bezplatnou Wi-fi v autobusoch alebo GPS sledovaním autobusov v reálnom čase umožňujeme nový druh cestovania. Vďaka inteligentnému plánovaniu siete a dynamickému riadeniu cien poskytujeme našim zákazníkom vždy najlepšiu ponuku. Pritom sa opierame o partnerstvo s malými a strednými podnikmi: regionálni autobusoví partneri, ktorí sú často rodinnými podnikmi s dlhoročnými skúsenosťami, predstavujú zelenú flotilu FlixBusu. Tak sa inovácie, duch startupu a silná medzinárodná značka spájajú s kvalitou tradície.

Od nemeckého startupu po európske číslo 1

FlixBus založili traja mladí podnikatelia v Mníchove, aby cenovo sprístupnili udržateľné a pohodlné cestovanie. V rovnakom čase vyštartoval z Berlína „MeinFernbus“ so zelenými autobusmi do celého Nemecka. 

Po páde železničného monopolu v roku 2013 sa oba startupy na trhu vyvinuli na vedúcich autobusových dopravcov a presadili sa voči medzinárodným veľkým koncernom. Od spojenia tímov v Mníchove a Berlíne sme v Nemecku jasným lídrom na trhu.

FlixBus začal od roku 2015 pôsobiť aj na medzinárodnej scéne: má autobusové siete vo Francúzsku, Taliansku, Rakúsku, Holandsku a Chorvátsku a aj linkovú dopravu až do Škandinávie, Španielska, Anglicka alebo východnej Európy. Cestujúci ťažia v súčasnosti z najväčšej európskej autobusovej siete.

Za zeleným poskytovateľom autobusovej dopravy stoja medzičasom medzinárodné tímy zložené z takmer 1000 spolupracovníkov na miestach, ako sú Mníchov, Berlín, Paríž, Miláno, Kodaň a Zágreb, ako aj tisícky šoférov našich partnerov z celej Európy. Každý jednotlivec prispieva každý deň k ďalšiemu zlepšovaniu FlixBusu a zelenej mobility. Máte osobnosť a pritom aj tímového ducha, aby ste s nami dobyli európsky trh s autobusovou dopravou?  Uchádzajte sa u nás o pracovné miesto (v angličtine), máme pre vás vhodnú prácu.

FlixFacts

100 miliónov zákazníkov od začiatku

Cestovalo s nami už približne 100 miliónov cestujúcich, 40 miliónov len v roku 2017. 

3 000+ cieľov, 40+ krajín

FlixBus jazdí v súčasnosti do 3 000+ destinácií v 40+ krajinách a takmer každý deň pribúdajú nové.

400 000+ spojov za deň

Prostredníctvom 400 000+ spojov spájame európske mestá, čiastočne v 30-minútových intervaloch.

Zakladatelia

André Schwämmlein

André Schwämmlein

André je ako konateľ zodpovedný za medzinárodný rozvoj a medzinárodnú činnosť. S Jochenom a Danielom diskutoval o možnostiach liberalizovaného trhu už v roku 2009. Ako fanúšik alternatívnych koncepcií mobility nemá, tak ako predtým, žiadne auto a do práce chodí na bicykli.

Jochen Engert

Jochen Engert

Jochen je ako konateľ zodpovedný za oblasti marketingu, predaja a financií. Pred založením FlixBusu pôsobil spoločne s André po celom svete ako strategický poradca. Už počas štúdia organizoval lyžiarske zájazdy autobusom do Álp, a zbieral tak prvé skúsenosti v odvetví. 

Daniel Krauss

Daniel Krauss

Daniel sa ako riaditeľ pre informačné systémy stará o oblasti IT, mobilov a vývoja softvéru. Spolu so spolužiakom André založil ešte počas štúdia úspešný IT startup. Svoje dlhoročné pracovné miesto v Microsofte – a svoje auto – obetoval nakoniec rozvoju najväčšieho európskeho autobusového dopravcu.