Ak máte ťažkosti s touto webovou stránkou, zavolajte nám na +421 233 418 321 alebo použite FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Ľutujeme, nenašli sa žiadne mestá

Zdá sa, že neponúkame žiadne destinácie zodpovedajúce vášmu vyhľadávaniu. Zmeňte svoje vyhľadávanie alebo skúste znovu neskôr.

Výhodné cestovanie autobusom do Chorvátska

Aj keď ste si už pre svoju ďalšiu cestu autobusom vybrali dovolenkový cieľ Chorvátsko, ešte sú tú ďalšie možnosti na rozhodovanie: Chcete dovolenku stráviť na slnečnom jadranskom pobreží na plážach vyznamenaných modrou vlajkou, rozšíriť si vedomosti o svetovom kultúrnom dedičstve v Dubrovníku, Splite, Trogire a mnohých ďalších historických mestách Chorvátska alebo si obujete turistické topánky a vydáte sa hľadať perfektný výhľad v 8 národných parkoch a 11 prírodných parkoch? Alebo chcete pri svojej ceste autobusom do Chorvátska zažiť zo všetkého niečo?

S FlixBusom to nie je žiadny problém, s nočným autobusom pocestujete do Chorvátska pohodlne a výhodne bez toho, aby ste stratili jediný deň. Aj na mieste ste s autobusom mobilný, môžete využiť našu chorvátsku sieť spojov a výhodne sa dostať z bodu A do bodu B.

Štyri najlepšie argumenty pre výdavky na dovolenku v Chorvátsku

1.  Staré mesto Dubrovníka

Staré mesto Dubrovníka
 

Medzi Hrou o tróny a Hviezdnymi vojnami

Prístavné mesto blízko južnej špice Chorvátska sa často nazýva aj „perlou Jadranu“ a je obľúbeným dovolenkovým cieľom regiónu.  Krásu Dubrovníka využívajú v posledných rokoch čoraz viac aj hollywoodske štúdiá.  V starom meste sa teda pravidelne natáčajú časti seriálu „Hra o tróny“ a aj pre ôsmy diel ságy „Hviezdne vojny“, ktorý vyšiel v roku 2017, poslúžili ako kulisy ulice a námestia Dubrovníka. 

Najmä obľúbenosť seriálu „Hry o tróny“ spôsobila, že dnes sa v Dubrovníku ponúkajú mnohé tematické prehliadky mesta.  Ale aj na vlastnú päsť môžete ako fanúšik seriálu rýchlo spoznať miesta natáčania v starom meste.  Už samotný vchod do starého mesta, brána Pile, bol javiskom viacerých scén seriálu, medzi iným aj povstania ľudu proti kráľovi Joffreymu.  Aj po mestských hradbách sa pravidelne prechádzali herci, môžete tak urobiť aj vy a pri veži Minčeta si spomeniete na to, ako tam Daenerys hľadala svojich drakov.  Od druhej série slúži pevnosť Lovrijenac ako miesto natáčania pre Červenú pevnosť v Kráľovom prístavišti, resp. King’s Landing, a okolitá zátoka bola na konci tej istej série aj miestom epickej námornej bitky v Blackwater.

Aj pre ôsmy diel filmu Hviezdne vojny, ktorý vyšiel v roku 2017, sa niektoré scény natáčali v Dubrovníku.  Poprechádzajte sa po hlavnej ulici Stradun a pozrite si Rektorský palác a dominikánsky kláštor na východe starého mesta a s trochou šťastia môžete motív svojich fotografií spoznať v hotovom filme.

2. Národný park Plitvické jazerá

Vodopády na Plitvických jazerách

Prírodné divadlo v srdci Chorvátska – zastávka priamo v parku!

V najväčšom a najstaršom národnom parku krajiny sa vám ponúka jedinečný výhľad.  16 jazier s celkovou plochou dvoch štvorcových kilometrov sú poprepájané mnohými vodopádmi, kaskádami a prepadmi na viac ako 100 výškových metroch.  Každé žiarivo modré jazero sa ligoce iným odtieňom a vyzerá to, ako keby ste vstúpili na scénu surrealistického filmu.

Na mnohých popísaných a dobre spevnených chodníkoch môžete preskúmať národný park a obísť jazerá dokola.  Veliki Slap na dolnom konci jazier je nevyhnutnou súčasťou prehliadky národného parku a s výškou 78 metrov je to najväčší vodopád Chorvátska.

Aj v národnom parku sa už natáčali scény pre známy filmový seriál.  Pri viacerých sfilmovaniach Winnetoua sa využili vodopády a jaskyne Plitvických jazier ako kulisy, medzi inými aj pre film Poklad na striebornom jazere zo 60. rokov.

Vstupné na jeden deň do národného parku pre dospelého sa líši podľa sezóny.  V hlavnej sezóne (júl a august) stojí vstupné 180 kún, od apríla do júna a od septembra do októbra je to 110 kún a v zimnej sezóne (november až marec) je to už len 55 kún, vtedy však po národnom parku nejazdia žiadne vlaky ani elektrické člny, tie sú ináč zahrnuté v cene.  Zastávka FlixBusu sa nachádza priamo v národnom parku, takže do svojho cieľa sa dostanete pohodlne a výhodne.

3. Diokleciánov palác v Splite

Diokleciánov palác v Splite

Antický vrchol z doby Ríma

Jedna poznámka:  Diokleciánov palác nie je jedna budova na pozretie, ale zahŕňa veľkú časť dnešného starého mesta v Splite.  Rímsky cisár Dioklecián nechal palácový komplex, ktorý pre svoje veľké múry pripomína skôr pevnosť a v skutočnosti sa v ňom nachádzali kasárne, vybudovať v priebehu jedného desaťročia a používal ho ako bydlisko, keď sa v roku 305 nášho letopočtu  vzdal titulu cisára.  Bol to vôbec jediný rímsky cisár, ktorý dobrovoľne opustil svoj úrad – a pri tomto sídle to možno aj pochopiť.  Nádherná stavba v centre vtedajšej Rímskej ríše hraničila na juhu priamo s modrým Jadranským morom.

Po smrti Diokleciána bol palác v priebehu pohnutej histórie Splitu veľakrát zmenený.  Tak bolo mauzóleum cisára v nasledujúcich storočiach zmenené na katedrálu.  Návštevníci, ktorí sa neboja výšok, si môžu za vstupné pozrieť zvonicu a pokochať sa výhľadom.  Pri svojej návšteve by ste nemali vynechať ani peristyl, vestibul a pivnice.

4. Jadranské pobrežie pri Makarskej

Mesto Makarska

Neskutočné pláže medzi Jadranom a pohorím Biokovo

Časť pobrežia nazývaná aj Makarska riviéra medzi Brelou a Gradacom očarujú jemnými štrkovými plážami a krištáľovo čistou vodou.  Popri obľúbených plážach na pobreží dlhom približne 60 kilometrov sa v bezprostrednej blízkosti nachádzajú aj tri ostrovy, Hvar, Brač a Korčula, ktoré nadchnú rovnako krásnymi plážami a malebnými starými mestami.  Smerom do vnútrozemia sa nad pobrežím týči pohorie Biokovo s výškou až 1762 metrov.  Pohorie má štatút národného parku a nie je vždy ľahké ho zdolať po turistických chodníkoch.

V meste Makarska, po ktorom sa nazýva riviéra, vládne jedinečná atmosféra s úzkymi uličkami starého mesta a krásnym prístavom, z ktorého sa možno kompou dostať na okolité ostrovy.  V blízkosti Bolu na ostrove Brač nájdete aj Zlatni Rat, Zlatý roh, ktorý svoj názov dostal pre kosákovitý tvar a na ktorom sa nachádzajú jedny z najzaujímavejších jadranských pláží v Chorvátsku.

Prečo je autobus dobrou voľbou pre vašu dovolenku v Chorvátsku

Zavazadla v autobusech FlixBus

Flexibilné cestovanie

Cestujte do Chorvátska bez nepohodlného nosenia kufrov. Vo väčšine autobusov je miesto aj pre bicykel!

S našou FlixBus aplikáciou je jednoduché nájsť zástavku autobusov

Zastávky v centre

Dopravíme vás priamo do najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Chorvátsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Servis v autobuse

Využite počas svojej cesty autobusom do Chorvátska záruku miesta na sedenie, bezplatné Wi-fi a zásuvky.

Výhodné lístky

Výhodné lístky

Ušetrite pri ceste autobusom do Chorvátska a miňte peniaze radšej na plavbu plachetnicou. Vyberte si jednoducho z našich flexibilných spôsobov platby, ktorý vám vyhovuje.