Ak máte ťažkosti s touto webovou stránkou, zavolajte nám na +421 233 418 321 alebo použite FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Ľutujeme, nenašli sa žiadne mestá

Zdá sa, že neponúkame žiadne destinácie zodpovedajúce vášmu vyhľadávaniu. Zmeňte svoje vyhľadávanie alebo skúste znovu neskôr.

Autobusom do Dánska

Prečo nestráviť ďalšiu kratšiu dovolenku na severe? S FlixBusom môžete výhodne a pohodlne cestovať do Dánska.

Jutský polostrov a okolité ostrovy v každom prípade vždy stoja za cestu. V lete vás pieskové pláže na priestranných pobrežiach lákajú na kúpanie a plachtenie. Vo vnútrozemí nájdete pokoj a oddych v jedinečných lesoch a prírode Dánska. Alebo sa pri chutnom Smørrebrød necháte očariť vzrušujúcou architektúrou miest ako Kodaň a Aarhus. Niet divu, že Dáni patria k najšťastnejším ľuďom na svete.

4 najlepších argumentov na strávenie dovolenky v Dánsku

1. Aarhus je hlavné európske mesto kultúry roku 2017

Prístavné mesto Aarhus

Čo sa dá vidieť v Aarhuse?

Prístavné mesto Aarhus, ktoré leží priamo v Kattegate, si tento rok delí titul hlavného mesta kultúry s cyperským mestom Paphos. V druhom najväčšom meste Dánska je množstvo múzeí a kultúrnych zariadení, ktoré poskytujú dôvody na návštevu, napr. skanzen Den Gamle By, múzeum Moesgaard a múzeum umenia ARoS.

Čo je to múzeum Moesgaard?

V múzeu Mosegaard je vystavených veľa nálezov z obdobia od kamennej doby až po dobu Vikingov. Okrem toho si môžete v areáli pozrieť viaceré budovy v štýle Vikingov. Múzeum je otvorené od utorka do soboty, vždy od 10.00 do 20.00 hod. (v nedeľu zatvára už o 17.00 hod.) a vstupné pre dospelého je 140 dánskych korún. V niektoré sviatky je múzeum Moesgaard otvorené aj v pondelok. Múzeum sa nachádza južne od starého mesta v časti Højbjerg.

Čo môžem vidieť v skanzene Den Gamle By?

V areáli nájdete viac ako 75 historických dánskych budov zo 16. až 20. storočia, v ktorých sa väčšinou môžete prejsť a ktoré sú zariadené súčasným nábytkom alebo sa v nich nachádzajú výstavy. Okrem toho je tam aj štvrť v štýle 70. rokov. Múzeum je otvorené takmer celý rok, závisí to však od počasia s premenlivou otváracou dobou a vstupným, čo si však môžete pozrieť na webových stránkach múzea.

2. Tivoli v Kodani

zábavný park v strede starého mesta v Kodani

Čo je to Tivoli?

Tivoli je známy zábavný park v strede starého mesta v Kodani, vzdialený len pár metrov od radničného námestia. Tu nájdete kopec húsenkových dráh a atrakcií pre každú chuť, napr. kĺzačky z roku 1914.

Kedy je park otvorený a koľko stojí vstupné?

V hlavnej sezóne od začiatku apríla do konca septembra sa do parku dostanete spravidla za 110 – 120 dánskych korún, v tom však nie sú zahrnuté poplatky za všetky atrakcie. Park je otvorený dlho večer, od nedele do štvrtka od 11.00 do 23.00 hod., v piatok a v sobotu dokonca do polnoci.

3. Dovolenka pri Baltskom mori na Djurslande

Rovné pobrežie v Kattegate

Na čo sa môžem tešiť na Djurslande?

Vypnúť a ležať na slnku. Rovné pobrežie v Kattegate je perfektné na letné kúpanie. Miesta na oddych a nádhernú prírodu nájdete okrem toho v národnom parku Mols Bjerge na južnom konci polostrova.

Čo môžem robiť na Djurslande?

Prírodu si môžete užívať pri bicyklovaní, turistike či chytaní rýb. Keď uprednostňujete niečo adrenalínovejšie, mohol by sa vám páčiť park Djurs Summer Park pri mestečku Nimtofte. Od mája do októbra tam môžete testovať najväčšie húsenkové dráhy v Dánsku.

Čo možno vidieť v národnom parku Mols Bjerge?

Okrem pahorkovitých polí a lesov sú v oblasti parku aj nejaké atrakcie. V západnej časti parku môžete navštíviť hrad Kalø, stredovekú ruinu zo 14. storočia. Ruina leží na ostrove, na ktorý sa môžete dostať z pevniny po hrádzi v blízkosti Rønde. Okrem toho je z kopca Jernhatten pri Ebeltofte krásny výhľad na juhovýchod Djurslandu.

4. Nyhavn v Kodani

Nyhavn v Kodani

Čo je to Nyhavn?

Nyhavn je pozoruhodná oblasť kodanského prístavu v srdci starého mesta. Kanál s rovnakým názvom je olemovaný pestrými štítovými domami a mnohými reštauráciami a krčmičkami. Navyše môžete pri túlaní po okolí objaviť veľa múzejných lodí na vode.

Na čo sa mám pripraviť?

Kanál nie je žiadny tajný tip a pre veľa turistov je samozrejmou súčasťou ich návštevy Kodane. Takže sa pripravte na to, že na brehu kanála nebudete sami, ale aj to patrí k atmosfére Nyhavnu.

Ako sa dostanem do prístavu?

Len pár minút pešo od Nyhavnu je zastávka metra Kongens Nytorv. Z radničného námestia sa ku kanálu dostanete pešo asi za 20 minút. Navyše je v blízkosti viacero zastávok autobusov.

Prečo by ste mali do Dánska cestovať autobusom

Zavazadla v autobusech FlixBus

2 kusy batožiny zahrnuté v cene

Cestujte do Dánska bez extra nákladov a nepohodlného nosenia kufrov. Vo väčšine autobusov je miesto aj pre bicykel!

S našou FlixBus aplikáciou je jednoduché nájsť zástavku autobusov

Zastávky v centre

Dopravíme vás priamo do najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Dánsku

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatné Wi-fi

Využite počas svojej cesty autobusom do Dánska bezplatné Wi-fi a zásuvky.

Výhodné lístky

Výhodné lístky

Ušetrite pri ceste autobusom do Dánska a dajte svoje peniaze radšej na Smørrebrød!