Ak máte ťažkosti s touto webovou stránkou, zavolajte nám na +421 233 418 321 alebo použite FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Ľutujeme, nenašli sa žiadne mestá

Zdá sa, že neponúkame žiadne destinácie zodpovedajúce vášmu vyhľadávaniu. Zmeňte svoje vyhľadávanie alebo skúste znovu neskôr.

Výhodne a pohodlne autobusom do Holandska

Holanďania vedia veľmi dobre, že na veľkosti nezáleží. V Holandsku môžete zažiť rovnako veľa rozmanitosti ako v iných európskych krajinách, akurát to nie je nikam veľmi ďaleko. Prechádzajte sa v lete naboso po kilometrových plážach, objavujte stáročia staré príbehy v Haagu a kochajte sa bohatými farbami tulipánových polí na jar.

V krajine veterných mlynov, syra a kanálov môžete jednoducho kombinovať kultúru, nakupovanie a cyklistickú túru s letnou dovolenkou plnou kúpania. Rezervujte si teraz lístok na autobus do Holandska a užívajte si dovolenku!

Nápady pre vašu dovolenku v Holandsku

Utrecht – srdce Holandska

Utrecht – srdce Holandska

Čo musím vidieť v Utrechte?

Dobrý výhľad na mesto budete mať z veže Dom, ktorá je symbolom Utrechtu a najvyššou kostolnou vežou v Holandsku. Vďaka výhľadu tiež rýchlo zabudnete na 465 schodov, ktoré ste museli zvládnuť. Máte hlad? Tak sa vyberte najrýchlejšou cestou k mestskému systému kanálov, v bývalých lodeniciach sa teraz nachádza mnoho reštaurácií s nádhernými terasami pri vode. Ak sa zaujímate o jedinečné múzeá, mali by ste zvážiť návštevu múzea Speelklok. V gotickom kostole vystavuje múzeum mechanické hudobné nástroje z viacerých storočí.

Cesta po zámkoch okolo Utrechtu

Dovolenková cesta do Utrechtu nie je úplná bez bicyklovej túry po okolí mesta. V Utrechte je veľa staníc, kde sa požičiavajú bicykle, alebo si jednoducho zoberiete svoj bicykel do autobusu. Obľúbeným denným výletom je túra po zámkoch v oblasti Vechtstreek blízko Utrechtu pozdĺž rieky Vecht popri mnohých prepychových vidieckych sídlach a zámkoch.</p>

Kde sa oplatí nakupovať v Utrechte?

Utrecht má perfektnú veľkosť na preskúmanie centra pešo. Najmä pri kanáloch (Oudegracht) nájdete veľa milých butikov a dizajnérskych obchodov. Mladí návrhári ponúkajú svoje výtvory najmä v <strong>Schoutenstraat, </strong> zatiaľ čo medzinárodne uznávané módne reťazce sú spolu na <strong>Steenweg.</strong> Ak by pršalo, môžete sa na nakupovanie presunúť do <strong>Hoog Catharijne,</strong> čo je najväčšie zastrešené nákupné centrum v Holandsku. Okrem toho sú v Utrechte <strong>obchody otvorené aj nedeľu,</strong> takisto ako v iné dni v týždni.

Arnheim - kreatívne mesto na Rýne

Arnheim - kreatívne mesto na Rýne

Čo musím vidieť v Arnheime?

Arnheim je veľmi zelené mesto, ktoré je aj hlavným mestom provincie Gelderland s pohnutou minulosťou. Ako svedkov histórie mesta si môžete ešte dnes pozrieť <strong>Maarten van Rossumhuis</strong> (nazývaný aj Duivelshuis – čertovský dom) z 15. storočia, jedinú zostávajúcu <strong>mestskú bránu Sabelspoort</strong> a <strong>Eusebiuskerk.</strong> So skleneným panoramatickým výťahom sa dostanete na vyhliadku do výšky 73 metrov.

Oplatí sa návšteva Burgers' Zoo?

Burgers' Zoo na severe mesta je jedna z najobľúbenejších atrakcií mesta. Šesť oblastí – safaripark, dažďový prales, púšť, oceán, hala s mangróviami a rimba, a druhy zvierat, ktoré sa tam vyskytujú, si môžete pozrieť v jeden deň. V safariparku môžete z mostov a vyhliadok špehovať obyvateľov savany východnej Afriky a v dažďovom pralese ľahko zabudnete, že v skutočnosti nie ste v trópoch. Pretože <strong>väčšina areálu je zastrešená,</strong> oplatí sa návšteva aj pri premenlivom počasí. Veľmi detailné stvárnenie zón a vhodný chov zvierat sa postarajú o skutočný zážitok z návštevy. To sa odráža aj vo vyšších cenách lístkov v porovnaní s inými zoo. Môžete však ušetriť, keď si lístky kúpite online.

 

Keukenhof

Keukenhof

Čo je možné vidieť v Keukenhofe?

Holandsko sa spája s tulipánmi ako žiadna iná krajina. V kvetinovom parku Keukenhof pestuje každý rok približne 100 dvorných dodávateľov okrem 4,5 miliónov tulipánov aj narcisy, hyacinty a mnohé ďalšie druhy kvetín. Okrem pestrých kvetinových záhonov si môžete pozrieť aj sochy 50 rôznych umelcov. V roku 2017 sa výstavy a inšpiratívne záhrady nesú v téme Dutch Design.

V roku 2017 môžete Keukenhof navštíviť od 23. marca do 21. mája. Vrcholom je deň kvetinového korza 22.04.2017. Presný čas kvitnutia závisí okrem iného od daných poveternostných podmienok, ale spravidla je polovica apríla najlepší čas na návštevu.

Kde sa nachádza Keukenhof?

Keukenhof sa nachádza južne od Amsterdamu. Keď prídete autobusom na stanicu Sloterdijk v Amsterdame, môžete sa do Keukenhofu dostať cez Haarlem hromadnou dopravou. Zo stanice Leiden môžete využiť autobus Keukenhof Express 854.

Prečo by ste mali do Holandska cestovať autobusom

Zavazadla v autobusech FlixBus

2 kusy batožiny zahrnuté v cene

Cestujte bez extra nákladov a nepohodlného nosenia kufrov. Vo väčšine autobusov je miesto aj pre bicykel!

S našou FlixBus aplikáciou je jednoduché nájsť zástavku autobusov

Zastávky v centre

Dopravíme vás priamo do najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Holandsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatné Wi-fi

Využite počas svojej cesty autobusom do Holandska bezplatné Wi-fi a zásuvky.

Výhodné lístky

Výhodné lístky

Ušetrite pri ceste autobusom do Holandska a dajte peniaze radšej na výlet do Amsterdamu!