Ak máte ťažkosti s touto webovou stránkou, zavolajte nám na +421 233 418 321 alebo použite FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Ľutujeme, nenašli sa žiadne mestá

Zdá sa, že neponúkame žiadne destinácie zodpovedajúce vášmu vyhľadávaniu. Zmeňte svoje vyhľadávanie alebo skúste znovu neskôr.

Autobusom do Nórska

Nórsko sa považuje za jednu z najkrajších krajín na svete a nie je ťažké uhádnúť, prečo. Západné pobrežie tvoria mohutné fjordy, ktoré sú známe aj mimo severoeurópskeho kráľovstva. Týmito prírodnými krásami sa môžete zblízka kochať pešo, na bicykli alebo kajaku. Okrem toho vás v celom Nórsku čakajú neskutočné lesy a hory. S FlixBusom môžete výhodne a pohodlne cestovať na obľúbené miesta v Nórsku.

Športovo sa môžete vyžiť pri lyžovaní či snowboardovaní. V horách typických pre Nórsko sa nachádza mnoho lyžiarskych oblastí. Alebo si pozrite profi skokanov na lyžiach v Holmenkollene, kde sa nachádza jeden z najznámejších skokanských mostíkov na svete. Kvôli tomu nemusíte dokonca ani vyjsť z hlavného mesta Oslo.

4 najlepších argumentov na strávenie dovolenky v Oslo

1. Frognerpark so sochami vo Vigelande

Frognerpark so sochami vo Vigelande

Prečo si to netreba nechať ujsť?

Najväčší park v centre mesta je skvelý výletný cieľ v horúce letné dni. Okrem 150 rôznych druhov ruží tu nájdete aj 200 sôch sochára Gustava Vigelanda. Čiastočne veľmi bláznivé sochy ukazujú ľudí v rôznych pózach a v rôznom veku. Popri mnohých sochách sa v parku v bezprostrednej blízkosti Frognerparku nachádza múzeum s ďalšími dielami tohto sochára. Takisto za pozretie stojí statok Frogner, v ktorom sa  vyše 100 rokov nachádza mestské múzeum Osla (Bymuseum).

Kedy je mestské múzeum otvorené?

Mestské múzeom Osla poskytuje od utorka do nedele (vždy od 11.00 hod. do 16.00 hod.) príležitosť obdivovať obrazy a výstavy nórskej kultúry. Vstup je bezplatný a k dispozícii je audio sprievodca aj v anglickom a nemeckom jazyku.

Ako sa dostanem do parku?

Pred parkom stojí električka č. 12, ako aj viaceré autobusové linky. Mimochodom: V cestovných sprievodcoch nájdete možno pojem „Vigelandpark“, sochy sú však súčasťou Frognerparku. Opýtajte sa jednoducho Nórov na Frognerpark, oni vám radi poradia.

2. Polostrov Bygdøy a jeho mnohé múzeá

Polostrov Bygdøy

Aké múzeá sú na polostrove?

Fanúšikovia lodnej dopravy a nautiky si prídu na svoje v Bygdøy. V múzeu Fram si môžete pozrieť bývalú výskumnú loď Fram a dozvedieť sa niečo o polárnom výskume, v múzeu Kon-Tiki možno vidieť plť s tým istým názvom, s ktorou Thor Heyerdahl preplával Tichý oceán. Ešte viac modelov lodí nájdete vo Vikingskiphuset a v morskom múzeu.

Sú tam len múzeá?

Vôbec nie! Bygdøy je v lete vhodné aj na bicyklovanie a turistiku. V Huku na južnom špici polostrova je okrem toho aj pláž na kúpanie, ale pozor, aby ste sa náhodou nedostali na časť s nuda plážou!

Ako sa najlepšie dostanem do Bygdøy?

S regionálnym autobusom 30 ste približne za 20 minút z centra na Bygdøy. V teplejších mesiacoch (marec až október) vám však odporúčame trajekt z prístavu v centre. Po dobrých 15 minútach ste v cieli – nádherný výhľad zahrnutý v cene.

3. Nová opera v prístave

Nová opera v Oslo

Prečo si to nemám nechať ujsť?

Jasné, návšteva opery nie je pre každého. Operu v Oslo by ste si však nemali nechať ujsť už len pre jej jedinečnú architektúru. So svojou priamou polohou v prístave a šikmou mramorovou strechou vyzerá opera ako ľadovec trčiaci z vody. Po streche je možné voľne chodiť a poskytuje neporovnateľný výhľad na fjord. Okrem toho sa v rámci 50-minútovej prehliadky môžete pozrieť aj za oponu.

Kedy sa konajú prehliadky?

50-minútové prehliadky v angličtine sa konajú od nedele do piatku, každý deň o 13.00 hod. V sobotu začína prehliadka už o 12.00 hod. Cena prehliadky je 100 nórskych korún za osobu staršiu ako 16 rokov (deti platia 60 korún). Aktuálne informácie nájdete, samozrejme, na webovej stránke opery.

Kde presne sa nachádza opera v Osle?

Priamo v Oslofjord v mestskej časti Bjørvika, približne 10 minút od dómu v Osle.<br />
Adresa: Kirsten Flagstads Plass 1.

4. Skokanský mostík Holmenkollen

Mostík Holmenkollen

Má význam aj návšteva v lete?

Určite áno! Aj bez snehu je výhľad z rozbehovej dráhy mostíka viac ako pôsobivý a od marca do októbra môžete čiastočne prežiť adrenalín skokanov kĺzaním sa po lane. Navyše môžete navštíviť lyžiarske múzeum.

Kedy je lyžiarske múzeum otvorené?

Múzeum je otvorené každý deň. Od júna do augusta sa môžete na lyžovanie informovať od 9.00 hod. do 20.00 hod. Vo zvyšných mesiacoch sa múzeum otvára o 10.00 hod. a zatvára sa o 16.00 hod. alebo o 17.00 hod. Presnejšie informácie nájdete na webovej stránke múzea.

Kde presne sa nachádza Holmenkollen?

Približne sedem kilometrov severozápadne od centra Oslo. Doviezť sa tam môžete medzi iným aj metrom.

Prečo by ste mali do Nórska cestovať autobusom

Zavazadla v autobusech FlixBus

2 kusy batožiny zahrnuté v cene

Cestujte do Nórska bez extra nákladov a nepohodlného nosenia kufrov. Vo väčšine autobusov je miesto aj pre bicykel!

S našou FlixBus aplikáciou je jednoduché nájsť zástavku autobusov

Zastávky autobusov v centre

Dopravíme vás priamo do najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Nórsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatné Wi-fi

Využite počas svojej cesty autobusom do Nórska bezplatné Wi-fi a zásuvky.

Výhodné lístky

Výhodné lístky

Ušetrite pri ceste autobusom do Nórska a miňte peniaze radšej na miestne dobroty!