Ak máte ťažkosti s touto webovou stránkou, zavolajte nám na +421 233 418 321 alebo použite FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Ľutujeme, nenašli sa žiadne mestá

Zdá sa, že neponúkame žiadne destinácie zodpovedajúce vášmu vyhľadávaniu. Zmeňte svoje vyhľadávanie alebo skúste znovu neskôr.

Výhodné cestovanie autobusom do Španielska

Španielsko je stále rovnako jedna z najobľúbenejších destinácií sveta a nadchýna rovnako turistov a aj domácich svojou rozmanitou ponukou chutných jedál, malebných pláží a kultúrnych pamätihodností. Najmä región Katalánska a jeho hlavné mesto Barcelona, ktorá je jedným z najkrajších veľkomiest Európy, a nádherná Costa Brava očarili návštevníkov krajiny. Ale aj pri ceste autobusom na španielske atlantické pobrežie, napr. v Baskicku pri Biskajskom zálive, možno objavovať mnohé kultúrne a zemepisné chuťovky. Tak si naplánujte ďalšiu dovolenku v Španielsku a užite si teplé podnebie na Pyrenejskom polostrove.

FlixBus vás nočným autobusom dopraví výhodne a pohodlne do jedných z najkrajších a najobľúbenejších pobrežných miest v Španielsku. Zostáva nám už len povedať: Vamos a la playa!

4 najlepšie dôvody, prečo stráviť svoju dovolenku v Španielsku
 

1.  Park Güell v Barcelone

Park Güell

Čo je to Park Güell?

Park Güell je park, ktorý na základe objednávky Eusebiho Güella, bohatého katalánskeho podnikateľa, navrhol architekt Antoni Gaudí, ktorý sa považuje za najväčšieho predstaviteľa katalánskeho modernizmu. Park bol otvorený pre verejnosť v roku 1926 a hneď fascinoval ľudí v Barcelone a celý svet svojím jedinečným spojením prírody a architektúry. Farby, záhrady a jedinečné diela Gaudího vás určite očaria a zostanú dlho vo vašich spomienkach.

2.  La Sagrada Familia v Barcelone

La Sagrada Familia

Čo je to La Sagrada Familia? 

La Sagrada Famila je kostol, ktorý sa stavia od roku 1882, hlavne pod dohľadom architekta Antoniho Guadího, ktorý budove dodával svoju predstavu do svojej smrti v roku 1926. Kostol je obrovský a podľa Gaudího vkusu odráža krivky prírody. Na kostole La Sagrada Familia neuvidíte veľa rovných línií. Užite si to!

3.  Museo del Prado v Madride

Museo del Prado

Čo je to Museo del Prado?

Prado je múzeum, v ktorom uvidíte unikátnu zbierku diel z obdobia renesancie a baroka. Spomedzi mnohých majstrovských diel v Prade nezabudnete na Tri Grácie, Snímanie z kríža, Oblečenú Maju a... Nahú Maju! 

4.  Santiago de Compostela

Santiago de Compostela

Čo je to Santiago de Compostela?

Santiago de Compostela je poslednou destináciou jednej z najpodnetnejších kresťanských pútí s názvom „El camino de Santiago“, ktorá sa môže začať v Pyrenejach a ďalej! V meste Santiago de Compostela vám po dlhej púti alebo len po dlhom lete dodá energiu lahodné pulpo a la gallega na návštevu úžasnej katedrály a mnohého ďalšieho. Dobre sa zabavte!

Prečo je autobus dobrou voľbou pre vašu dovolenku v Španielsku

Zavazadla v autobusech FlixBus

2 kusy batožiny zahrnuté v cene

Cestujte do Španielska bez extra nákladov a nepohodlného nosenia kufrov. Vo väčšine autobusov je miesto aj pre bicykel!

S našou FlixBus aplikáciou je jednoduché nájsť zástavku autobusov

Zastávky v centre

Dopravíme vás priamo do najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Španielsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatné Wi-fi

Využite počas cesty autobusom do Španielska bezplatné Wi-fi a zásuvky.

Výhodné lístky

Výhodné lístky

Ušetrite pri ceste autobusom do Španielska a miňte peniaze radšej na druhé kolo tapas!