Ak máte ťažkosti s touto webovou stránkou, zavolajte nám na +421 233 418 321 alebo použite FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Ľutujeme, nenašli sa žiadne mestá

Zdá sa, že neponúkame žiadne destinácie zodpovedajúce vášmu vyhľadávaniu. Zmeňte svoje vyhľadávanie alebo skúste znovu neskôr.

Autobusom do Švédska

Nielen losy sa cítia vo Švédsku dobre. FlixBus vás dopraví výhodne a pohodlne do domova Pipi Dlhej Pančuchy a Kalleho Blomquista.

V príjemné letné dni vás švédska príroda láka do jedinečných lesov, k jazerám a súostroviam na turistiku a kemping. Nechajte túlať svoju dušu a užite si idylu. Ale aj väčšie mestá ako Štokholm, Malmö a Göteborg ponúkajú nadšencom kultúry a nakupovania rôzne možnosti na zábavnú výskumnú cestu.

4 nejlepší důvody, proč strávit dovolenou ve Švédsku

1. Vasa-múzeum v Štokholme

Muzeum Vasa

Čo možno vidieť v múzeu Vasa?

Skvostným kusom výstavy je bezpochyby bojová loď Vasa, ktorá sa potopila v roku 1628 a po ktorej je pomenované múzeum. Okrem ďalších zaujímavých informácií o Vase tu okrem výstavy nájdete aj štyri muzejné lode, medzi nimi aj ľadoborec.

Kedy je múzeum otvorené?

Najnavštevovanejšie múzeum Škandinávie je otvorené celý rok (okrem Vianoc a Nového roka). Od júna do augusta môžete Vasu obdivovať od 8.30 hod. do 18.00 hod. a od septembra do mája od 10.00 hod. do 17.00 hod.

Ako sa dostanem k múzeu?

Múzeum sa nachádza na ostrove Djurgården a svoju električkovú zastávku si delí s nordickým múzeom (linka 7), tam stojí aj miestny autobus č. 67. Zo zastávky metra Karlaplan je to pešo približne 10 minút pešo cez most Djurgårdsbron.

2.Skärgård (súostrovie) v Göteborgu

Göteborské souostroví

Čo je to skärgård?

Pre Škandináviu sú typické malé kamenné ostrovy z ľadovej doby, ktoré sú charakteristické pre pobrežie pred Göteborgom. Sú tam dve väčšie skupiny ostrovov, rozdelené na severný a južný skärgård, ktoré pozývajú na kúpanie, turistiku a objavovanie. Na južných ostrovoch nejazdia autá a dostať sa na ne možno len trajektom.

Ako sa dostanem k severnému skärgård?

Na ostrovy severného súostrovia ako Hönö a Björkö sa môžete dostať autobusom a aj trajektom. Trajekty odchádzajú z Lilla Varholmen, tam sa dostanete autobusovou linkou 24 alebo s Röd Express.

Ako sa dostanem na južné súostrovie?

Električkové linky 9 a 11 stoja v Saltholmene. Odtiaľ sa môžete trajektom dostať na ostrovy, napr. na Brännö, Vrångö alebo Asperö. V hlavnej sezóne možno pôjde trajekt na ostrovy aj priamo z centra Göteborgu, informujte sa najlepšie na mieste a využite príležitosť, ak sa bude dať.

3. Skanzen v Štokholme

Skanzen

Čo tu možno vidieť?

V najstaršom skanzene sveta, ktorý bol otvorený v roku 1891, môžete spoznať predindustriálny život vo Švédsku, a pritom zblízka zažiť aj domáce zvieratá. V parku bolo vybudovaných 150 tradičných domov a statkov z celého Švédska. V tradičnom oblečení sa tam vykonávajú remeslá z minulosti, a tak sa znovu vracajú do života. Okrem toho si tam môžete pozrieť domestikované a divé zvieratá Škandinávie, medzi nimi losov, medveďov a vlkov.

Kedy je skanzen otvorený?

Skanzen je otvorený takmer celý rok od 10.00 hod. Najmä v zime sú však niektoré domy zatvorené a nie je možné vidieť niektoré zvieratá (heslo: zimný spánok). Preto je vstupné v zime aj výhodnejšie a je tam menší nával (hlavná sezóna je od mája do septembra). Od 24. júna do 31. augusta je skanzen otvorený do 20.00 hod.

Kde sa skanzen nachádza?

Skanzen sa nachádza na ostrove Djurgården a možno sa k nemu dostať autobusom č. 67 a električkou č. 7. Pri peknom počasí vám odporúčame prechádzku z centra cez most Djurgårdsbron.

4. Staré mesto v Štokholme (Gamla Stan)

Staré město

Čo ma čaká?

Mačacie hlavy, úzke uličky a štítové domy, ktorých stopy vedú až do 13. storočia. Štokholmské staré mesto sa nachádza hlavne na ostrove Stadsholmen. Tu si môžete pozrieť aj zámok dokončený v roku 1750. Okrem viacerých múzeí sa tu denne pred očami mnohých turistov koná výmena palácovej stráže (o 12.15 hod, v nedeľu o 13.15 hod.).

Čo môžem robiť v starom meste?

Posedieť si v malých kaviarňach a reštauráciách, prezerať si obchody so suvenírmi alebo sa zúčastniť na prehliadke po starom meste. Klasickými fotomotívmi sú okrem zámku aj námestie Stortorget s pestrými štítovými domami, kostol Sv. Mikuláša a Tyska kyrkan (nemecký kostol). Ak netrpíte klaustrofóbiou, pohľadajte Marten Trotzigs gränd, čo je najužšia ulička Štokholmu.

Ako sa dostanem do starého mesta?

Do „mesto medzi mostami“ sa – prekvapenie! – môžete dostať po viacerých mostoch. Zo severného smeru sa môžete vydať napr. po Vasabrone v blízkosti hlavnej stanice alebo Norrbro, pri ktorom sa nachádza aj stredoveké múzeum. Na juh môžete ísť po veľkom stavidle (Slussen) alebo Centralbron, ktorý ide krížom cez ostrov so starým mestom. Ďalej ide do starého mesta metro (zastávka Gamla Stan).

Prečo by ste mali do Škandinávie cestovať autobusom

Zavazadla v autobusech FlixBus

2 kusy batožiny zahrnuté v cene

Cestujte do Škandinávie bez extra nákladov a nepohodlného nosenia kufrov. Vo väčšine autobusov je miesto aj pre bicykel!

S našou FlixBus aplikáciou je jednoduché nájsť zástavku autobusov

Zastávky v centre

Dopravíme vás priamo do najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Škandinávii.

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatné Wi-fi

Využite počas svojej cesty autobusom do Škandinávie bezplatné Wi-fi a zásuvky.

Výhodné lístky

Výhodné lístky

Ušetrite pri ceste autobusom do Škandinávie!