Flix spúšťa prevádzku zelených autobusov v Čile

03/10/2023

+++ Globálny líder v oblasti cestovných technológií oznamuje spustenie svojich prvých liniek v Čile, 42. krajine na svete.
+++ Prvá fáza štartuje 5. októbra a bude zahŕňať spoje medzi mestami Santiago de Chile, Viña del Mar, San Antonio a Coquimbo.
+++ Ako je bežné v rámci obchodného modelu spoločnosti, prvé linky FlixBusu v Čile budú prevádzkovať miestni autobusoví partneri.

Mníchov/Santiago 3. októbra 2023 – Očakávaný príchod na trh do Čile oznamuje globálny líder v oblasti cestovných technológií poskytujúci udržateľné a cenovo dostupné možnosti cestovania spoločnosť Flix. Cieľom spoločnosti je oživiť miestny dopravný trh pomocou digitalizácie, konkurencieschopných cien a najvyšších bezpečnostných štandardov. Prvé zelené autobusy vyjdú zo Santiaga de Chile vo štvrtok 5. októbra.

„Máme veľkú radosť, že môžeme oficiálne privítať v sieti Flixu Čile ako 42. krajinu na svete a druhú krajinu v Južnej Amerike po Brazílii,“ hovorí André Schwämmlein, generálny riaditeľ spoločnosti Flix. „Naším cieľom je poskytovať udržateľné a dostupné možnosti cestovania pre každého a taký dopyt vidíme práve v Čile. Chceme poskytovať rovnakú úroveň kvality, bezpečnostných štandardov a bezproblémovú zákaznícku skúsenosť v každom regióne, kde pôsobíme, a vytvárať konkurenčnú trhovú ponuku a možnosť voľby pre zákazníkov.“

Obchodný model spoločnosti Flix, postavený na spolupráci s lokálnymi autobusovými partnermi, priniesol úspech v 41 krajinách na štyroch kontinentoch a cez moderné technológie poskytuje pridanú hodnotu pre dopravných partnerov aj zákazníkov.

Revitalizácia dopravného trhu v Čile

Prvé zelené linky v Čile spoja hlavné mesto Santiago de Chile s mestami Viña del Mar, San Antonio a Coquimbo. Za niekoľko ďalších mesiacov plánuje Flix ďalšiu expanziu do centrálnej časti a na juh krajiny.

Odvetvie diaľkovej dopravy v Čile zasiahol v posledných rokoch prudký pokles dopytu spojený s obmedzeniami kvôli pandémii COVID-19 a zvýšeným cenám v hromadnej doprave. To okrem iného viedlo k nárastu počtu vlastníkov súkromných automobilov. Flix sa v Čile snaží tento trend zvrátiť a vďaka svojej jedinečnej ponuke oživiť trh diaľkovej dopravy.

Flix pokračuje cestou udržateľného a ziskového rastu

Spustenie prevádzky na vysoko atraktívnom čilskom trhu je súčasťou stratégie ziskového rastu spoločnosti Flix. V septembri zdieľala svoje hospodárske výsledky za prvých šesť mesiacov roku 2023 a oznámila, že ide o najúspešnejší prvý polrok v jej histórii. Od januára do konca júna 2023 cestovalo viac než 36 miliónov cestujúcich po celom svete autobusmi FlixBus, Greyhound a Kamil Koç a vlakmi FlixTrain (53 % nárast oproti rovnakému obdobiu v roku 2022). Celkové príjmy skupiny Flix dosiahli 860 miliónov eur (54 % nárast), s kladným upraveným výsledkom EBITDA vo výške 26 miliónov eur a zodpovedajúcou maržou 3 %.