Cestovné lístky na nové expresné linky CK DAKA na Slovensku kúpite aj u FlixBusu

14/12/2020

 

Tlačová správa 14/12/2020

+ Päť nových expresných liniek spoločnosti CK DAKA spája Bratislavu s Prešovom, Žilinou, Košicami, Humenným a Komárnom, prvýkrát vyšli v nedeľu 13. decembra a jazdia denne + Predaj cestovných lístkov cez stránky CK DAKA a FlixBus – ponuka vnútroštátnych spojov pre zákazníkov FlixBusu ešte pred Vianocami + Cena lístka z Bratislavy do Košíc a Prešova za 19,99 €, do Humenného za 21,49 €, do Žiliny za 9,99 € a do Komárna za 5,19 € na www.flixbus.sk

Najväčší európsky poskytovateľ mobility FlixBus nadviazal na Slovensku novú spoluprácu. Po novom na jeho stránkach zakúpite lístky na päť expresných liniek spoločnosti CK DAKA. Tie vyšli prvýkrát včera a spájajú Bratislavu s Prešovom, Košicami, Humenným, Žilinou a Komárnom. Zákazníci FlixBusu vďaka tomu nájdu rozšírenú ponuku vnútroštátnych spojov na Slovensku ešte pred Vianocami.

„Sme radi, že do našej rodiny partnerských dopravcov môžeme privítať ďalšiu slovenskú spoločnosť. Nové linky CK DAKA zákazníkom ponúkajú priame expresné spojenie medzi slovenskými regionálnymi mestami. Aj keď súčasná situácia nie je pre cestovanie priaznivá, veríme, že si nové spoje nájdu svojich zákazníkov najmä v období Vianoc, kedy každý potrebuje cestovať za rodinou,“ uvádza Zdeněk Tesárek, vedúci manažér spoločnosti FlixBus v oblasti rozvoja podnikania.

Nové každodenné linky spájajú mestá naprieč Slovenskom

CK DAKA je cestovná kancelária, ktorá sa kvôli kríze súvisiacej s pandémiou COVID-19 rozhodla rozšíriť pole svojej pôsobnosti o linkovú prepravu. Chcú tak využiť voľné ľudské a technické kapacity pre službu širokej verejnosti. Ich prvých päť pravidelných liniek vyšlo včera a spája Bratislavu s Prešovom, Košicami, Humenným, Žilinou a Komárnom. Jazdiť budú denne.

Z Bratislavy do Prešova odchádza spoj každé ráno o 8:00 s príchodom do Prešova o 13:20 h. V opačnom smere odchádza o 14:00 z Prešova a do Bratislavy prichádza o 19:20 večer. Do Košíc jazdia z Bratislavy dokonca dva spoje denne, o 6:00 a 18:00 h, s príchodom do Košíc o 11:15 a 23:15. V opačnom smere odchádza z Košíc o 12:00 a 23:59 s príchodom do Bratislavy o 17:15 a 5:15 nasledujúci deň. Do Humenného jazdia autobusy CK DAKA denne o 5:00 z Bratislavy a 14:30 z Humenného. Táto linka má ako jediná taktiež medzizastávky v mestách Trnava, Nitra, Zvolen, Lučenec, Rimavská Sobota, Rožňava, Košice a Michalovce.

Ďalšia linka z Bratislavy do Žiliny jazdí denne o 20:00 s príchodom do Žiliny o 22:30. V opačnom smere zo Žiliny jazdí ráno o 5:00 a na hlavnú autobusovú stanicu v Bratislave prichádza o 7:30 h. Posledná expresná linka odchádza z Bratislavy do Komárna vo všedné dni o 8:00 a 20:00 a navyše denne o 12:00 a 16:00 h. V opačnom smere odchádza z Komárna v pracovné dni o 6:00 a 18:00 a denne navyše o 10:00 a 14:00 h. Jazdný čas expresnej autobusovej linky na tejto trase je 1 hodina 40 minút.

Vysoký štandard diaľkovej autobusovej dopravy a úroveň pohodlia

Ako je zvykom u spolupracujúcich dopravcov FlixBusu, autobusy ponúkajú vysoký štandard bezpečnosti a pohodlia. Na palube autobusov je bezplatná WiFi, USB nabíjačka pri každom sedadle a pravidelne dezinfikované WC. CK DAKA navyše vo svojich spojoch ponúka predaj občerstvenia – teplé a studené nápoje, bagety a snacky. Prevádzka je zabezpečovaná autobusmi značky MAN a Neoplan.

„V prípade, ak sa uvedené linky ukážu ako úspešné a rentabilné, budeme v nich pokračovať a budúci rok ich prípadne upravíme podľa požiadaviek cestujúcich. Rovnako sú v plané aj ďalšie expresné linky pre využitie celého nášho bohatého vozového parku, ktory máme k dispozícii,“ dodáva konateľ Cestovnej Kancelárie DAKA, David Gavaľa.

Slovensko je k zelenej sieti FlixBusu pripojené od roku 2015. V roku 2019 FlixBus na Slovensku a medzi SR a zahraničím prepravil viac ako 940 tisíc cestujúcich a začal spolupracovať s významným slovenským dopravným partnerom, spoločnosťou TURANCAR.

Stiahnuť tlačovú správu (PDF)