FlixBus sa tohto roku chystá na ďalšiu expanziu, vnútroštátne spoje začnú jazdiť v Británii a Portugalsku

18/02/2020

 

Tlačová správa 18/2/2020

+ Spustenie vnútroštátnej autobusovej siete vo Veľkej Británii, častejšie frekvencie na medzinárodných trasách + Prvé autobusy na vnútroštátnych linkách v Portugalsku spájajúce 80 miest + Z Francúzska do deviatich miest v Maroku, prvý spoj odchádza 18. februára 2020 + Zelené autobusy medzi Poľskom a Pobaltím: Estónsko, Lotyšsko a Litva

FlixBus, ktorého prvý autobus vyrazil na cestu z Mníchova do Erlangenu dňa 13. februára 2013, nedávno oslávil 7 rokov. Od vtedajšej liberalizácie nemeckého trhu s diaľkovou autobusovou dopravou sa mu podarilo vytvoriť vôbec najväčšiu sieť autobusových spojov na svete. Len v minulom roku FlixBus prepravil vyše 62 miliónov cestujúcich. V roku 2020 sa spoločnosť chystá na ďalšiu zahraničnú expanziu.

„Sme hrdí na to, že sa môžeme obzrieť za mnohými úspechmi v celej Európe a USA. Nemáme však v úmysle zostať stáť na mieste, v roku 2020 na nás čaká veľa ambicióznych plánov,“ hovorí André Schwämmlein, zakladateľ a generálny riaditeľ FlixMobility, materskej spoločnosti FlixBusu.

Počas tohto roka sa FlixBus chystá spustiť sieť vnútroštátnych spojov vo Veľkej Británii a v Portugalsku a zároveň otvorí nové medzinárodné spojenia. Medzi ne patria napríklad prvé spoje do pobaltských krajín a vďaka priamym spojom z Francúzska do Maroka na svoju mapu pridá aj nový kontinent. Nové desaťročie prinesie ešte ambicióznejšiu expanziu, keď chce FlixBus poslať autobusy aj do Južnej Ameriky a Ázie.

Sieť vnútroštátnej prepravy vo Veľkej Británii

Do Spojeného kráľovstva jazdia zelené autobusy z Francúzska, Nemecka a krajín Beneluxu od roku 2016, a to vďaka akvizícii kontinentálnej európskej siete Megabusu vrátane medzinárodných liniek. Tohto roku sa spoločnosť chystá frekvenciu spojov zo zmienených krajín navýšiť a spustiť prvé rýdzo britské vnútroštátne spojenie.

„Vidíme obrovský záujem Británie zostať s Európou v spojení, v súčasnosti je krajina zahraničným investíciám obzvlášť naklonená. Vnútroštátna autobusová sieť je ďalším krokom k plne integrovanej ponuke našich spojov pre zákazníkov vo Veľkej Británii. Vstupujeme na vyspelý trh autobusovej dopravy, a preto som radi, že aj my môžeme priniesť niečo nové – inteligentný a ekologický produkt spojený so skúsenosťami a tradíciou regionálnych dopravných partnerov,“ dodáva Schwämmlein.

Spojenie do Pobaltia a vnútroštátne linky v Portugalsku

Prvú medzinárodnú linku do Poľska otvoril FlixBus v roku 2016 a o rok neskôr spustil vnútroštátnu autobusovú sieť. Regionálny úspech viedol k rozhodnutiu o ďalšom rozširovaní, po úspešnej expanzii na Ukrajinu v roku 2019 je spoločnosť pripravená na ďalší krok. Tohto roku chce FlixBus prepojiť medzinárodnými spojmi Poľsko s Estónskom, Lotyšskom a Litvou. Expanziu do Pobaltia bude riadiť lokálny tím so sídlom vo Varšave.

V Portugalsku začali prvé zelené autobusy jazdiť v roku 2017. Na medzinárodných spojoch prepojil FlixBus túto krajinu s viac než 50 európskymi destináciami. Po minuloročnej liberalizácii portugalského trhu s vnútroštátnou autobusovou dopravou plánuje FlixBus tohto roku spustiť vnútroštátnu sieť zelených spojov aj v Portugalsku, a to až do 80 miest, a súčasne rozšíriť aj ponuku medzinárodných spojov. Lokálnu expanziu vedie tím z Lisabonu.

Na ceste do Afriky – prvé medzinárodné spojenie z Francúzska do Maroka

FlixBus začína predávať vôbec prvé cestovné lístky na africký kontinent. Konkrétne ide o spojenie medzi Francúzskom a Marokom, autobusy vyrazia v utorok 18. februára. Deväť marockých miest, ako sú Marakeš, Rabat, Fès, Meknes, Tanger alebo Casablanca, bude priamo spojených s 27 francúzskymi mestami. Cestujúci FlixBusom sa do Maroka dostanú prakticky z celej Európy, pokiaľ prestúpia práve vo Francúzsku. Medzinárodné spoje bude prevádzkovať spoločnosť CTM, nový regionálny partner. CTM predtým spolupracovala s Eurolines France, ktorú FlixBus prevzal v máji 2019.

Nové spojenia znamenajú pre spoločnosť FlixBus aj prvé kroky smerom do Afriky, čo je už štvrtý kontinent, kde spoločnosť pôsobí. Okrem Európy jazdia zelené autobusy od roku 2018 aj na cestách v USA a od roku 2019 v Turecku.

Stiahnuť tlačovú správu (PDF)