Cestujte autobusom na letisko

Denné spoje na letisko už od 5 €!

Cestovanie s FlixBusom má veľa výhod – rozsiahla sieť spojov v celej Európe, moderné pohodlné autobusy, Wi-fi v autobusoch... Máte však pravdu, keď si myslíte, že ak chcete ísť do New Yorku, Dubaja alebo na Havaj, nie sú autobusy najlepšou možnosťou. Trvalo by to približne 65 hodín dostať sa do New Yorku z Mníchova bez započítania povinných prestávok pre našich vodičov (bezpečnosť na prvom mieste!), dopravných zápch a skutočnosti, že autobusy neplávu. Nevieme dosiahnuť, aby boli autobusy také rýchle ako lietadlá, ale vieme urobiť druhú najlepšiu možnú vec. Teraz ponúkame časté nízkonákladové autobusové spojenia do 29 hlavných európskych letísk, z ktorých sa lieta do celého sveta! Čo to pre vás znamená? Už sa nemusíte obmedzovať na najbližšie letisko, môžete si vybrať najlacnejšiu letenku alebo najpohodlnejší let a my sa postaráme o to, aby ste sa dostali na letisko. Už žiadne drahé parkovanie. Nemusíte sa strachovať o batožinu – pozrite si naše podmienky týkajúce sa batožiny. Už žiadny stres! Vedeli ste, že v lietadlách je každý rok 237 miliónov voľných sedadiel? To znie ako príležitosť cestovať viac – všetko, čo musíte urobiť, je rezervovať si lístok a cestovať autobusom k ďalšiemu dobrodružstvu! Máte veľa času do odletu? Neviete, ako stráviť čas? Pripravili sme pre vás nejaké „misie“, ktoré môžete zvládnuť, kým čakáte na svoj let. Pozrite si ich nižšie!

Naše spolupráce

Dostaňte sa k svojmu letu SunExpress pohodlne s FlixBusom. Letecký dopravca SunExpress, ktorý prepravuje viac ako 8,8 milióna cestujúcich ročne a má vyše 30 rokov skúseností ako špecialista na dovolenky, je novým partnerom FlixBusu. Cestujúci majú na výber 1200 nonstop letov týždenne medzi Európou a Tureckom a aj do atraktívnych destinácií pri Stredozemnom mori, na Kanárske ostrovy, k Červenému moru a do Severnej Afriky. Rezervujte si let SunExpress teraz online: sunexpress.com

Letíte so South African Airways? Chceli ste niekedy navštíviť Južnú Afriku, Namíbiu či Maurícius? Vďaka spolupráci medzi FlixBusom a South African Airways (SAA) je teraz ideálny čas! Všetci cestujúci, ktorí letia so South African Airways (SAA) z letísk v Mníchove alebo vo Frankfurte nad Mohanom, majú vďaka spolupráci medzi FlixBusom a SAA nárok na bezplatný transfer diaľkovým autobusom na letisko. Naše autobusové poriadky sú zladené s odletmi a príletmi, aby ste mohli cestovať čo najpohodlnejšie.

Ako to funguje?

 • Rezervujte si let so SAA z alebo do Mníchova či Frankfurtu na www.flysaa.com

 • Dostanete poukážku na bezplatný letiskový transfer s FlixBusom a môžete si rezervovať svoj lístok na autobus
 • Užite si výlet!

Basel Euroairport

EuroAirport sa nachádza na francúzskej strane trojuholníka hraníc troch krajín: Francúzska, Švajčiarska a Nemecka. Letisko sa nachádza len pár kilometrov severne od Bazileja (Švajčiarsko), 20 kilometrov južne od Mulhouse (Francúzsko) a 46 kilometrov od Freiburgu (Nemecko), takže slúži ako hlavné medzinárodné letisko pre všetky tri mestá a ich regióny. Či už chcete ísť na letisko z Bazileja, alebo z ďalekého mesta, pozrite si naše trasy a cestuje na letisko s FlixBusom!

Letisko má len jeden terminál s tromi úrovňami. Autobusy FlixBus prichádzajú na úroveň 2 a aj odchádzajú z tejto úrovne, čo je úroveň príletov. Odlety sú na úrovni 3, ktorá je rozdelená na švajčiarsky a francúzsky sektor. Na to, aby ste sa dostali k odletovým východom, musíte ísť na úroveň 4.

Na tomto letisku sú nákupné a stravovacie možnosti obmedzené a väčšina z nich sa nachádza pred bezpečnostnou kontrolou. Po prechode bezpečnostnou kontrolu je tam len pár obchodov s občerstvením a jeden bezcolný obchod. Bezplatná Wi-fi je dostupná 2 hodiny.

Poloha zastávky autobusov

Autobusovú zástavku nájdete na úrovni 2 vo francúzskom sektore.

Adresa:

EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg 68304 Saint-Louis

Letisko Frankfurt nad Mohanom

Letisko vo Frankfurte je jedným z najväčších a najrušnejších letísk v Európe. Preto môžete počítať s veľkým výberom letov na cesty do všetkých kútov sveta. Letisko je vzdialené približne 12 kilometrov od centra Frankfurtu.

Terminál 1, ktorý obsluhuje všetky lety Lufthansa a iných leteckých dopravcov, ktorí sú členmi Star Alliance, je najstarší a najväčší z dvoch terminálov na letisku. Ak idete na letisko vyzdvihnúť priateľa alebo príbuzného po dlhom lete, pôjdete na prízemie terminálu 1, kde sú prílety. Odbavovacie pulty a odlety sa nachádzajú na druhom podlaží. Terminál 2, ktorý je menší, ale vôbec nie menej dôležitý, obsluhuje najmä lety leteckých aliancií Oneworld a SkyTeam.

Služby na letisku sa pohybujú od obligatórnych bezcolných obchodov po svadobnú kaplnku. Nestihli ste sa dať ostrihať pred dôležitým stretnutím, zabudli ste poslať babke pohľadnicu z dovolenky alebo sa chcete osprchovať? Žiadny problém! Ak ste sa so svojím milovaným či milovanou rozhodli tajne sa zosobášiť pred alebo po romantickej ceste, môžete svoju lásku navždy spečatiť priamo na letisku!

Využite niektoré z ostatných služieb, ktoré ponúka letisko vo Frankfurte:

 • Neobmedzená bezplatná Wi-fi

 • Kreslá na oddych pred letom alebo medzi letmi.

 • Rôzne nákupné a stravovacie možnosti

Vaša misia na letisku vo Frankfurte

 • Letisko vo Frankfurte je obrovské a sme si istí, že sa už nejak zabavíte s našou pomocou či bez nej.

 • V prípade, že sa aj tak budete nudiť, je toto letisko perfektné na pozorovanie ľudí. Ľudia z rôznych krajín a kultúr prichádzajú a odchádzajú z tohto veľkého európskeho uzla; prečo si jednoducho nesadnúť a nevymyslieť si nejaké ich životné príbehy? A, ak máte mimoriadne spoločenskú náladu, môžete sa s niektorými z nich aj porozprávať.

Poloha zastávky autobusov

 • Terminal 1 Hugo-Eckener-Ring (parkovisko P36) 60549 Frankfurt Flughafen

 • Terminal 2 Frankfurt Flughafen (FRA) 60549 Frankfurt am Main

Medzinárodné letisko Mníchov

Okrem toho, že medzinárodné letisko v Mníchove je druhým najväčším letiskom v Nemecku, a preto má vynikajúce spojenia do mnohých zaujímavých destinácií, je tiež moderné, efektívne, čisté a veľmi sa usiluje o pohodlie a spokojnosť zákazníkov. Napriek svojej veľkosti je veľmi dobré vyznačené a ľahko sa v ňom orientuje. A aj keď neviete nájsť, kam máte ísť, vždy sa môžete opýtať milého personálu letiska. Medzinárodné letisko v Mníchove sa nachádza približne 32 kilometrov severne od mesta Mníchov. Napriek občasným zmätkom je to jediné letisko v Mníchove. Letisko Memmingen (bližšie informácie uvádzame nižšie) sa niekedy neoficiálne nazýva Mníchov Západ, lebo slúži ako nízkonákladová alternatíva letisku v Mníchove.

Ak prehliadnete všetky prilietajúce a štartujúce lietadlá, letisko v Mníchove je v podstate veľkým nákupným strediskom s luxusnou stravovacou zónou a širokým výberom služieb a aktivít. Samotné nakupovanie vás zamestná niekoľko hodín a bude ťažké vybrať si len jedno miesto na jedenie. Ak by ste sa predsa len nudili, môžete pohľadať jednu z mnohých oddychových oblastí alebo sa schovať v prekvapivo pohodlnom Napcab, pripojiť sa na bezplatnú neobmedzenú Wi-fi a relaxovať.

Letisko v Mníchove je tiež pomerne aktívne, čo sa týka aktivít. Fanúšikovia letísk sa môžu vybrať na 50- alebo 90-minútovú prehliadku priestorov. Exkurzia do lietadla Airbus A380, najväčšieho osobného lietadla na svete, stojí tiež za úvahu. V zime môžete navštíviť tradičný nemecký vianočný trh a v lete sa nadšenci surfingu môžu zúčastniť niečoho veľmi cool.

Vaša misia na letisku v Mníchove

 • Prvý krok: Vhodný výzor. Začnite návštevou Gössl, obchodu, v ktorom sa predáva všetko, aby ste vyzerali úplne Bavorsky – videli ste dievčatá s farebnými šatami a mužov s hnedými koženými nohavicami a károvanými košeľami, nie?

 • Druhý krok: Zvečnite to. Urobte si selfie, vaši fanúšikovia na Instagrame to budú chcieť vidieť. Máte neobmedzený prístup k Wi-fi na letisku, tak sa len pripojte a zverejňujte!

 • Tretí krok: Dobré jedlo. Teraz sa môžete vybrať do pivárne Airbräu, lebo je čas na pečené bravčové či lahodné syrové Käsespätzle s pohárom osviežujúceho piva vareného priamo na letisku. Odporúčame vychutnať si pivo vo veľkosti Maß, lebo tak by to urobil správny Bavor. (A nie, nie je to krčah, je to litrový krígeľ. Pre jednu osobu.)

 • Štvrtý krok: Poobedný spánok. Vieme, že bavorské jedlo je pomerne ťažké, tak si po obede budete chcieť určite zdriemnuť. Na letisku je veľa možností na oddych a spánok (napcab).

 • Piaty krok: Myslite na rodinu. Nezabudnite kúpiť nejaké suveníry pre rodinu a kamarátov. Na letisku je veľa obchodov so suvenírmi, ktoré predávajú tradičné bavorské darčeky!

 • Šiesty krok: Nezmeškajte svoj let!

Poloha zastávky autobusov

Zastávka autobusov sa nachádza na autobusovej stanici medzi terminálmi 1 a 2. Bez ohľadu na to, z ktorého terminálu odlietate, nepôjdete dlho pešo.

Adresa:

Munich International Airport (MUC) Terminalstraße Ost 2 / 85356 Munich Germany

Parížske letisko Charlesa de Gaulla

Pre svoju veľkosť a veľký počet cestujúcich môže byť ťažké vyznať sa na letisku a bezpečnostná kontrola môže trvať dosť dlho. Odporúčame myslieť na to a prísť na letisko s dostatočným časovým predstihom. Prechod cez terminály alebo medzi nimi môže byť tiež časovo náročný, dobrou správou však je, že každých pár minút chodia bezplatné autobusy.

Keď máte dosť času, choďte nakupovať! Na letisku sú aj nóbl nákupné možnosti, ako Dior, Prada či Hermés, a aj bežnejšie obchody, ako napríklad Mango a Victoria’s secret. Ak si chcete niečo zajesť a máte veľa času, vyskúšajte gurmánske reštaurácie a bistrá na letisku. Máte málo času alebo chcete len niečo malé pod zub a kávu? Výber kaviarní a rýchleho občerstvenia vás nesklame. Pamätajte: väčšina obchodov a reštaurácií sa nachádza pred bezpečnostnou kontrolou, takže ak sa chcete dobre najesť alebo nakúpiť suveníry, urobte tak pred kontrolou!

Pripojenie na Wi-fi je na letisku bezplatné; môžete si však zaplatiť za rýchlejšie pripojenie bez reklám. Pre tých, čo cestujú bez notebooku, tam sú multimediálne centrá s počítačmi dostupnými na rôznych miestach.

Pre hráčov tam sú oblasti Playstation, kde si môžete bezplatne zahrať najnovšie hry. Nevieme ako vy, ale my plánujeme let z CDG už len z tohto dôvodu!

Vaša misia na parížskom letisku CDG

 • Paríž je krásne mesto, ktoré môže veľa ponúknuť, je tam však jedna pamätihodnosť, ktorú vidieť úplne najviac... Eiffelova veža!

 • Nájdite čo najviac Eiffelových veží (na plagátoch, v obchodoch, ako miniatúry v okolí...)

 • Odfoťte každú z nich.

 • Aby sme to trochu sťažili, je jedno pravidlo: Eiffelova veža na logu letiska sa nepočíta!

Poloha zastávky autobusov

Autobusová zastávka sa nachádza pri termináli 3

Adresa:

Charles de Gaulle Airport (CDG) Rue d'Athènes 93290 Tremblay-en-France

Letisko Berlín-Tegel

Letisko Tegel je väčšie z dvoch berlínskych letísk a je to hlavné medzinárodné letisko mesta a okolitej oblasti. Od centra mesta je vzdialené 8 kilometrov. Plánuje sa, že o pár rokov berlínske letisko Tegel a aj Schönefeld nahradí nové väčšie letisko, ktoré by malo slúžiť celému Berlínu. Obidve súčasné letiská sú momentálne stále v plnej prevádzke.

Ak máte chuť na nakupovanie na letisku na poslednú chvíľu pred odletom, odporúčame ho pred bezpečnostnou kontrolou, lebo výber obchodov po kontrole je obmedzený na bezcolné obchody a obchody bežnej spotreby. Ak hľadáte miesto na jedenie, budete si môcť vybrať z mnohých (väčšinou fast food) reštaurácií a pekární. Nemecké pekárne zvyčajne robia dobré sendviče a panini, takže nebudete sklamaní.

Pripojenie na Wi-fi je bezplatné jednu hodinu, tak na to myslite, ak budete dlho čakať a nechcete platiť extra.

Letisko Tegel slúži ako uzol pre nízkonákladových leteckých dopravcov AirBerlin a Eurowings (predtým Germanwings). Ak sa rozhodnete cestovať z berlínskeho letiska Tegel, môžete letieť do celého sveta ešte aj výhodne!

Vaša misia na letisku Tegel

 • Naša kolegyňa Christina prisahá, že je možné dostať sa z autobusovej zastávky cez bezpečnostnú kontrolu až k východu (gate) za 5 minút (tipujeme, že je za tým veselá historka) – uvidíme, či sa vám podarí prekonať ju!

 • Prípadne si môžete pozrieť 11. diel 5. série seriálu Homeland a nájsť všetky miesta na letisku, kde sa seriál natáčal.

Poloha zastávky autobusov

Zastávka autobusov sa nachádza pri termináli A / B za zastávkou miestnych autobusov „Flughafen Tegel (Airport) (Berlin)“.

Adresa:

Prístup na letisko Tegel 13405 Berlín

Letisko Berlín-Schönefeld

Letisko Schönefeld sa nachádza 18 kilometrov juhovýchodne od centra Berlína. Letisko je menšie, vďaka čomu sa na ňom ľahko orientuje, takže by ste si tam mali bez problémov poradiť. Plánuje sa, že o pár rokov bude berlínske letisko Schönefeld nahradené novým väčším letiskom, ktoré by malo slúžiť celému Berlínu. Letisko je však momentálne stále v plnej prevádzke.

Zoznam ponúkaných služieb je kratší ako na väčších letiskách, nájdete tam však všetko podstatné. Bezcolné obchody nájdete v termináloch A a D. Čo sa týka výberu reštaurácií, asi by ste sa mali najesť pred bezpečnostnou kontrolou. Bezplatná Wi-fi je dostupná jednu hodinu.

Schönefeld slúži ako základňa leteckého dopravcu EasyJet, s ktorým môžete letieť do približne 50 destinácií, ako sú Maroko, Veľká Británia, Izrael a mnohé ďalšie. Ak plánujete let s dopravcom RyanAir, je veľa destinácií, do ktorých sa dostanete z berlínskeho letiska Schönefeld, hlavne v Španielsku a Taliansku.

Vaša misia na letisku Schönefeld

Nájdite stavenisko berlínskeho letiska Brandenburg, ktoré má v budúcnosti nahradiť súčasné berlínske letiská.

Poloha zastávky autobusov

Autobusová zastávka je na parkovisku P3 pred terminálom B

Adresa:

Airport 12529 Berlin Flughafen Schönefeld

Letisko Allgäu-Memmingen

Toto malé, ale čisté, príjemné a efektívne letisko nájdete uprostred polí v južnom Nemecku blízko mesta Memmingen. Je naozaj idylické. Niekedy je za deň len šesť odletov a takmer žiadne rady na bezpečnostnú kontrolu, nevládne tam ten zvyčajný stresujúci letiskový pocit. Jednoducho príďte autobusom, dajte si pivo, pripojte sa na bezplatnú Wi-fi, uvoľnite sa a čakajte na svoj odlet.

Letisko Memmingen sa niekedy nazýva aj Mníchov západ, lebo je obľúbenou nízkonákladovou alternatívnou mníchovského letiska. Na letisko sa jednoducho dostanete autobusom z centra Mníchova za približne 90 minút. Ryanair a Wizzair zabezpečujú väčšinu letov z letiska Memmingen a väčšina lietadiel smeruje do obľúbených dovolenkových destinácií v Španielsku, Taliansku, Grécku a mnohých ďalších.

Okrem spomenutej bezplatnej Wi-fi sú služby na letisku Allgäu pomerne skromné, ale v podstate stačia. Máte si kde kúpiť jesť pred a aj po bezpečnostnej kontrole. Ako možno očakávať od bavorského vidieka, na letisku je aj piváreň a kaviareň s ponukou dezertov. Malý bezcolný obchod ponúka všetko potrebné; čokolády, parfumy a sortiment alkoholu.

Vaša misia na letisku Memmingen

Nájdite reštauráciu Berger's a ochutnajte tradičné bavorské špeciality, samozrejme, s pivom! Aby sme vám to zľahčili, reštaurácia sa nachádza približne 10 minút pešo od odletového terminálu.

Poloha zastávky autobusov

Autobusová zastávka je priamo vedľa terminálu, nedá sa prehliadnuť!

​​​​​​Adresa:

Am Flughafen Allgäu Airport GmbH & Co. KG 87766 Memmingerberg Germany

Medzinárodné letisko Stuttgart

Medzinárodné letisko v Štuttgarte je šieste najväčšie letisko v Nemecku. Nachádza sa v srdci krajiny približne 13 kilometrov od mesta Štuttgart. Priamo vedľa letiska je výstavisko Stuttgart Trade Fair, čo je veľmi pohodlné pre ľudí cestujúcich za obchodom. Hoci má letisko štyri terminály, nie je pomerne malé, ale aj čisté, moderné a ľahko sa v ňom orientuje.

Nákupné možnosti na letisku v Štuttgarte sú obmedzené, ale nebudete mať problém nájsť všetko podstatné. Sú tam tri bezcolné obchody v oblasti po bezpečnostnej kontrole – pri termináloch 1, 3 a 4. Pred bezpečnostnými kontrolami nájdete kníhkupectvo, obchod s rozličným tovarom a viaceré predajne oblečenia. Ak si chcete zajesť niečo teplé, mali by ste tak urobiť pred bezpečnostnou kontrolou. Prečo nevyskúšať piváreň pri termináli 3, ktorá ponúka všetky nemecké špeciality, aké si len viete predstaviť? Ak uprednostňujete klasiku, pri termináli 1 je Burger King a McDonalds. Pre nóbl jedenie na letisku zvoľte Restaurant Top Air alebo Red Baron.

Jednu hodinu môžete byť pripojení na bezplatnú letiskovú Wi-fi. Potom môžete zaplatiť extra alebo si radšej prečítať knihu.

Leteckí dopravcovia, ktorí zabezpečujú väčšinu letov z letiska Štuttgart a naň, sú Eurowings, Air Berlin, Condor a TUIfly. Nízkonákladový dopravca Eurowings (predtým Germanwings), ktorý tu má jeden zo svojich uzlov, ponúka lety do väčšiny európskych destinácií. S Eurowings si môžete vybrať z približne 50 destinácií, ale keďže mnohé z destinácií sú obľúbené pre letnú dovolenku, tento počet sa líši podľa ročného obdobia.

Vaša misia na medzinárodnom letisku Stuttgart

 • Vyskúšajte letecký simulátor!

 • Termín na leteckom simulátore si rezervujte vopred

 • Leťte s lietadlom bez toho, aby ste havarovali (nebojte sa, s lietadlom sa v podstate nedá havarovať)

 • Zdá sa vám to príliš stresujúce alebo je simulátor úplne obsadený? Sledujte videá.

Poloha zastávky autobusov

Autobusová zastávka sa nachádza pri autobusovom termináli, približne 5 minút pešo od budovy letiska. Sledujte značky a hneď by ste mali byť pri odletoch.

Adresa:

Busterminal Messe Ost Stuttgart Flughafen/Messe 70599 Stuttgart

Amsterdam (Schiphol)

Vedeli ste, že letisko Amsterdam Schiphol je najväčšie letisko v Holandsku? Ide o tretie najvyťaženejšie letisko s 68,5 miliónmi pasažierov v roku 2017 po letiskách London Heathrow a Charles de Gaulle (Paríž). Nachádza sa len 15 kilometrov juhozápadne od centra Amsterdamu. Letisko Amsterdam Schiphol slúži ako základňa holandských aerolínií KLM, Martinair (len nákladná doprava), Corendon, Transavia a TUI. Okrem toho je európskym uzlom dopravcov Jet Airways a Delta Airlines a významnou základňou pre spoločnosti Vueling, Small Planet Airlines a EasyJet.

Veľa ľudí, ktorí ani neletia, idú na Schiphol Plaza, aby sa najedli a napili, tak môžete aj vy! Kým ste v Holandsku, musíte vyskúšať nejaké typické holandské občerstvenie, ako oliebollen, stroopwafels, poffertjes a bitterballen. Ak máte chuť na nakupovanie na poslednú chvíľu pred kontrolou alebo po nej, na letisku Amsterdam Schiphol je veľa obchodov.

Ak nemáte náladu na nakupovanie a chcete len relaxovať, môžete využiť bezplatnú Wi-fi na letisku. Takže nemajte obavy, zostanete v spojení s priateľmi a rodinou, alebo sledujte obľúbený seriál, kým trávite čas na letisku. Potrebujete špeciálnu pomoc na letisku? Schiphol poskytuje takúto službu v prípade potreby.

Poloha zastávky autobusov

Odjazdy FlixBusu z platformy C pred Schiphol Plaza.

Adresa:

Evert van de Beekstraat1118 AX Amsterdam Netherlands

Letisko Brusel

Letisko v Bruseli je najväčšie letisko v Belgicku na ploche približne 1245 hektárov.   Je to 23. najrušnejšie letisko v Európe, cez ktoré v roku 2017 prešlo viac ako 24 miliónov cestujúcich. Bruselské letisko slúži ako základňa pre dopravcov TUIfly Belgium a Brussels Airlines. Hlavné mesto Brusel je od letiska vzdialené 12 kilometrov a je známe pre krásny veľký trh s fotogenickou sochou Manneken Pis v blízkosti. Cestujúci sa na letiskovú zastávku autobusov dostanú jednoducho pomocou výťahov alebo eskalátorov na úroveň 0.

Letisko v Bruseli má veľa obchodov pre cestujúcich, ako sú známe Antwerp Diamonds, Hugo Boss a JD Sports. Vedeli ste, že jediné obchody Victoria’s Secret v Belgicku sa nachádzajú na bruselskom letisku pri nástupištiach A a B? Ak sa zaujímate o výhody cestovania; bezcolné obchody sú pri obidvoch nástupištiach. Keď si chcete niečo zajesť a máte chuť na niečo typicky belgické, mali by ste určite vyskúšať belgické vafle alebo belgickú čokoládu, ktorú si môžete kúpiť v Candyshop & Belgian Chocolate house.

Potrebujete pomoc s batožinou? Oznámte to bruselskému letisku do 48 hodín vopred a pomôžu vám s jej odnesením. Upozorňujeme, že za túto službu možno platiť len v hotovosti.

Pri nástupišti B je niekoľko modlitebných a meditačných miestností pre cestujúcich, ktorí ich chcú využiť. Na letisku sa nachádzajú aj možnosti pre židovské, ortodoxné, moslimské, protestantské a katolícke bohoslužby.

Poloha zastávky autobusov

Autobusy odchádzajú z autobusovej stanice (úroveň 0) na konci platformy E

Adresa:

Leopoldlaan 2601934 Brussels Belgium

Letisko Bratislava

Teraz sa na letisko v Bratislave dostanete úplne pohodlne s jedným z našich autobusov FlixBus. Letisko sa nachádza 9 kilometrov od centra hlavného mesta Slovenska. Toto letisko je okrem iného základňou írskeho nízkonákladového leteckého dopravcu Ryanair, ktorý Bratislavu spája s 21 ďalšími európskymi letiskami.

Lety z Bratislavy: Letisko je hlavným medzinárodným letiskom na Slovensku, ale podľa európskych noriem sa stále považuje za pomerne pomerné. Rozsah služieb poskytovaných na letisku zodpovedá jeho veľkosti. Nákupné možnosti sú obmedzené na pár bezcolných obchodov a kníhkupectvo. Je tam jedna reštaurácia, jedna kaviareň a jeden bar, ktoré sú, keď chcete vedieť náš názor, svojou jednoduchosťou osviežujúce.

Nedostatok aktivít vynahrádza jedna vec: bezplatná Wi-fi. Bezplatné neobmedzené pripojenie na Wi-fi je dostupné na celom letisku a veľkorysý počet zásuviek zabezpečí, aby vášmu zdroju zábavy nikdy nedošla energia.

Lety do Bratislavy: Keďže Bratislava je blízko hraníc s Rakúskom a Maďarskom, tieto tri krajiny môžete navštíviť v rámci jedného výletu, keď priletíte na bratislavské letisko. Voľbou číslo jedna je, rozhodne, návšteva hlavného mesta Slovenska. Do centra mesta sa verejnou dopravou dostanete za 30 minút. Viedeň, hlavné mesto Rakúska, stojí takisto za návštevu a, čo je najlepšie, autobusom FlixBus sa do centra Viedne dostanete priamo z letiska za 75 minút!

Vaša misia na bratislavskom letisku

Misiou je nájsť misiu a oznámiť nám ju!

Poloha zastávky autobusov

Autobusová zastávka je priamo vedľa terminálu

Medzinárodné letisko Viedeň

Viedenské medzinárodné letisko sa nachádza vo Schwechate, približne 16 kilometrov od hlavného mesta Rakúska. Je blízko aj maďarských hraníc a len hodinu vzdialené od ďalšieho európskeho hlavného mesta, Bratislavy. Letisko je moderné, čisté, ľahko sa v ňom orientuje, zvyčajne nie je preplnené a má dobre zorganizované bezpečnostné kontroly.

V porovnaní s inými európskymi letiskami je viedenské letisko skôr menšie. To však neznamená, že sa tu budete nudiť. Môžete si oddýchnuť v jednej z mnohých kaviarní a barov alebo sa rýchlo najesť v reštaurácii rýchleho občerstvenia či v obľúbenej reštaurácii Johann Strauss, ktorá ponúka tradičnú rakúsku kuchyňu. Nezabudnite pred odletom ochutnať Sacherovu tortu! Nakupovanie je na letisku tiež dosť zábavné. S vyše sto obchodmi – s módou, hodinkami a šperkami, doplnkami, knihami a novinami, suvenírmi, darčekmi, elektronikou, lahôdkami, sladkosťami a kozmetikou - budete mať skôr pocit veľkého nákupného centra ako letiska. Ak máte náladu na bezcolné nakupovanie, je tam sedem bezcolných obchodov na rôznych pohodlných miestach.

Čo sa dá robiť na viedenskom letisku? Keď ste skončili s nakupovaním, sadnite si do jedného z mnohých pohodlných kresiel alebo do oddychovej zóny a pripojte svoj telefón či notebook na bezplatnú neobmedzenú Wi-fi. Na letisku je veľa elektrických zásuviek a je tam tiež veľa pracovných zón pri východoch B a C vybavených sedadlami s integrovanou elektrickou zásuvkou a USB zásuvkou.

Poloha zastávky autobusov

Autobusová zastávka sa nachádza vedľa vlakovej stanice „Flughafen Wien“ a len pár krokov od terminálu 1

Adresa:

Wien Flughafen Busstraße 1300 Schwechat

Letisko Nice Côte d'Azur

Letisko Nice Côte d'Azur Airport sa nachádza 6 kilometrov juhovýchodne od mesta Nice blízko nádhernej francúzskej riviéry. Hoci ide o menšie letisko, väčšinou vďaka dovolenkovej doprave je to tretie najrušnejšie letisko vo Francúzsku.

Lety do a z Nice: Naše autobusy spájajú letisko v Nice s mnohými francúzskymi a talianskymi mestami. Letisko je prevádzkovým uzlom pre easyJet, takže je pohodlnou nízkonákladovou alternatívou iných letísk v blízkosti. S dopravcom easyJet môžete letieť do mnohých destinácií, od Grécka až po Škótsko. Ak vám to nestačí, Nice je tiež uzlom spoločnosti AirFrance, ktorá so svojou sieťou letov pokrýva takmer tretinu sveta. Idete opačným smerom? Prečo neletieť do Nice a nezobrať si autobus po Riviére až do Marseille? Alebo sa vyberte na nákupy do Milána. Rezervujte si dnes let a lístok na autobus!

Služby na letisku Môžete sa bezplatne pripojiť na nedávno modernizovanú sieť Wi-fi na letisku. V prípade, že nemáte notebook či telefón, môžete zadarmo využiť počítačové miestnosti na letisku. Nakupovanie na letisku Nice Côte d'Azur je radosťou! S približne 40 obchodmi s najnovšími módnymi trendmi môžete naozaj dobre vyplniť svoj čas na letisku. Tu si môžete kúpiť miestne produkty z Provensálska, ktoré môžete dať ako darčekom priateľom a rodine bez nepríjemného pocitu „Kúpil som to na letisku“. Výber reštaurácií je pomerne obmedzený a väčšina reštaurácií sa nachádza pred bezpečnostnou kontrolou, tak sa určite najedzte predtým. Rôzne kaviarne sa postarajú o vašu dennú dávku kofeínu.

Vaša misia na letisku Nice Côte d'Azur

 • Mesto Nice a celá oblasť Provensálska sú známe ako miesto, kam často chodia dovolenkovať celebrity...

 • Takže sú ideálne na sledovanie celebrít! Možno tá žena s klobúkom a veľkými slnečnými okuliarmi je Angelina Jolie? Je ten skromný muž v čiernom tričku Bradley Cooper?

 • Chceme, aby ste mali oči otvorené a fotoaparáty pripravené!

Poloha zastávky autobusov

Autobusová zastávka na letisku Nice je pri autobusovej stanici terminálu 1.

Adresa:

Nice Airport (Bus Stop Terminal 1) Boulevard Maryse Bastié 06200 Nice

Pozor: Od 03.03. do 05.08. je autobusová zastávka premiestnená na autobusovú stanicu pri termináli 2: Boulevard Jacqueline Auriol Supérieur 06088 Nice